Sanal RAM ekstra olarak arttırılır mı?

İyit

Decapat
Makaleler
2
Yer
Elazığ
Daha fazla  
İyi geceler. Rahatsız ediyorum kusura bakmayın, benim telefonum en fazla 4 GB sanal RAM'e izin veriyor acaba bunu 6 veya 8 yapabilir miyiz telefonum rootluydu, rootu kaldırdım. Yakında One UI 6 güncellemesi alacak. Rootsuz kullanmak istedim o yüzden, acaba bu mümkün mü?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231220_010743_Device care.jpg
    Screenshot_20231220_010743_Device care.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 46
İyi geceler. Rahatsız ediyorum kusura bakmayın, benim telefonum en fazla 4 GB sanal RAM'e izin veriyor acaba bunu 6 veya 8 yapabilir miyiz telefonum rootluydu, rootu kaldırdım. Yakında One UI 6 güncellemesi alacak. Rootsuz kullanmak istedim o yüzden, acaba bu mümkün mü?

Bunun yükselmesi için depolama alanınızın yüksek olması lazım 64 ise Max 4 GB RAM Plus yapar öyle galiba.

Bunun yükselmesi için depolama alanınızın yüksek olması lazım 64 ise Max 4 GB RAM Plus yapar öyle galiba.

128'e 4
Telefonum Samsung A23 5G - a236b/dsn 128 GB ROM 4 GB RAM var Snapdragon 695 5G işlemci var acaba mümkün mü, Kernel sürümüm 5.4

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231220_013134_Settings.jpg
    Screenshot_20231220_013134_Settings.jpg
    81,2 KB · Görüntüleme: 24
Depolamadan kısıp RAM işlevi görmeye çalışıyor ama pek işe yarayan bir özellik değil, olmasa da olur. Daha fazla arttıramazsınız muhtemelen.

Evet biliyorum acaba mümkünmü diye merak etmiştim, telefonun ömrünü bir nevi kısıyor, ROM a veri yazıp silmekten dolayı hem yavaşlatıyor hem telefonun yazma okuma hızını kullanarak ROM u yoruyor şarjı bir nevi götürüyor

Evet biliyorum acaba mümkünmü diye merak etmiştim, telefonun ömrünü bir nevi kısıyor, ROM a veri yazıp silmekten dolayı hem yavaşlatıyor hem telefonun yazma okuma hızını kullanarak ROM u yoruyor şarjı bir nevi götürüyor
Ne yazık ki öyle, şu an için sağlıklı bir özellik değil. Daha fazla arttırmak mümkün müydü bilemiyorum ama muhtemelen değildir.

Geri
Yukarı