Sanal sunucu önerisi

Tokatci54

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarım eski olduğu için Rise Online oynarken zorlanıyorum biraz araştırma yaptım sanal sunucu ile bu işi halledebiliyormuşuz. Nedir nasıl yapılır nereden alınır hiçbir fikrim olmadığı için sormak istedim. Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca sanal sunucu kaldırmaz dedicated server almam gerekiyormuş. Serveri alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamak için sunucu alma. Sanal sunucu alsan zaten grafik birimi çok kötü, hiçbir şey yapamazsın. Dedicated alsan bile VNC, RDP gibi uzaktan masaüstü protokolleri ile gayet kötü performans alırsın.

Her ne kadar bu bahsettigin olay mumkun olsa da, grafik birimli bir sunucu, yasadigin bolgeye yakin (dusuk ping degeri alabilecegin) ve herhangi bir trafik limiti olmayan bir sunucuya ihtiyacin var. Bu tarz sunucular da genellikle aylik 2500-3000 TL civarinda bir ucret cikartir. O yuzden malesef cok mumkun degil.

Sunucu üzerinden oyun oynamak çok zor. Grafik kartına sahip sunucular bildiğim kadarıyla daha pahalı. Sizin sunucu ile aranızdaki gecikme + sunucunun oyun sunucusuyla arasında olan gecikme var. Kanaatimce pek işe yarar bir yöntem değil.

Geri
Yukarı