Sanal sunucu önerisi

Tokatci54

Kilopat
Katılım
18 Haziran 2014
Mesajlar
28
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarım eski olduğu için Rise Online oynarken zorlanıyorum biraz araştırma yaptım sanal sunucu ile bu işi halledebiliyormuşuz. Nedir nasıl yapılır nereden alınır hiçbir fikrim olmadığı için sormak istedim. Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca sanal sunucu kaldırmaz dedicated server almam gerekiyormuş. Serveri alırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

blamenvidia

Decapat
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
1.074
Makaleler
3
Çözümler
12
Oyun oynamak için sunucu alma. Sanal sunucu alsan zaten grafik birimi çok kötü, hiçbir şey yapamazsın. Dedicated alsan bile VNC, RDP gibi uzaktan masaüstü protokolleri ile gayet kötü performans alırsın.
 
Katılım
17 Nisan 2020
Mesajlar
21
Çözümler
1
Yer
The Internet
Her ne kadar bu bahsettigin olay mumkun olsa da, grafik birimli bir sunucu, yasadigin bolgeye yakin (dusuk ping degeri alabilecegin) ve herhangi bir trafik limiti olmayan bir sunucuya ihtiyacin var. Bu tarz sunucular da genellikle aylik 2500-3000 TL civarinda bir ucret cikartir. O yuzden malesef cok mumkun degil.
 

alperbeta

Decapat
Katılım
17 Şubat 2020
Mesajlar
120
Sunucu üzerinden oyun oynamak çok zor. Grafik kartına sahip sunucular bildiğim kadarıyla daha pahalı. Sizin sunucu ile aranızdaki gecikme + sunucunun oyun sunucusuyla arasında olan gecikme var. Kanaatimce pek işe yarar bir yöntem değil.
 
Yukarı