Sanallaştırma Yazılımı Öneri

mevsimsizay

Hectopat
Daha fazla  
Sanallaştırma yazılımı önerisi istiyorum. Şu ana kadarki deneyimlerim ve karşılaştığım sorunlar aşağıda

Hyper-V:
+ Sanallaştırma performası olarak beğendiğim bir sistem.
+ Arka planda çalışır halde bırakmak çok basit (kapatmadığın sürece açık)
+ Sadece windows ortamında çalışması dezavantaj ama pek önemli değil
--- Mac OS X kurulumu sıkıntılı.
--- Android programlamada emulatörü kullanmak için devredışı bırakmak gerekiyor. (Bunun içinde her seferinde bilgisayarı yeniden başlatmak gerek)

VirtualBox:
--- 64bit Konuk sistemleri kuramıyorum. (Visual Studio Hyper-V'i aktifleştirdiğinden dolayı olabilir)
--- Performans olarak en sıkıntı yaşadığım sistem bu. (8GB RAM 2 çekirdek verdiğim sistemleri bile kullanırken zorlanıyorum.)
--- Mac OS X kurulumu sıkıntılı.
+ Android progralma, vagrant gibi sistemleri ile entegrasyonu iyi.

Vmware:
- Daha önce pek kullanmadım.
--- Çok fazla sürüm arasından hangini seçeceğini insan şaşırıyor.
--- Bazı sürümlerinin ücretli olması ve ücretlerin yüksekliği.
+ Mac OS X kurulumu en rahat olan.
+ Android programlamada sorun çıkarır mı?

Özellikle VMware konusunda tecrübeli olan arkadaşların android ve visual studio (xamarin), unity geliştirmede yaşanabilecek sorunlar konusunda yaşadıklarınızı bekliyorum.

NE AMAÇLA kullanacağım:
1- Windows 10 pro bir makina kurup program kurulum testleri için. (Örneğin hangi metin editorunu kullansam acaba diye düşündüğümde piyasadaki tüm editorları bu makineye kurup test edip en beğendiğimi ana makineme kuracağım.). Veya kurulum videoları çekmek istediğimde bunu kullanacağım.
Bunda geriye alma snapshot gibi bir özellik olması çok iyi olur.

2. Mac OS X geliştirme ortamı: Sanalda bir MAC OS X kurulumu yaparak xcode ile ve/veya xamarin ağda tanıtarak geliştirme yapmak için/ Şu an mobil uygulamamı xamarin ile kodlayıp bitiriyorum. Daha sonra arkadaşımın imac ini kullanarak derliyorum.

3. Eğitim için geliştirme ortamı kurulumu: Sadece verdiğim eğitimlerde kullanacağım bazı yazılımları kurmak için: atıyorum Temel java eğitimi vereceğim zaman. Eclipse, sqllite, jdk sadece bu ücünün kurulu olduğu bir sistemden anlatımları yapacağım (Bu seneryada eclipse ana bilgisayarımda kullanmam gerekmiyor eğitim bitiminde bu program hiç açılmayacak)

NOT: KORSAN yazılım kullanmaya karşıyım. Bundan dolayı ücretsiz olan hyper-v virtualbox ve vmware player ilk tercihim. Yine de işimin görülmesi önceliğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı