Sanayi için pompacı mı, şanzıman mı?

Dostlarım selam.
Yaz için çalışıp, hem iş öğrenmeyi hem de biraz da olsa para kazanmayı düşünüyorum. Sanayiye gitmeye karar verdim ancak önümde 2 meslek var: Pompacı ve şanzıman konusunda buldum ancak kararsız kaldım. Sizce hangisine gitmeliyim? Aşırı ağır olup çürümek istemiyorum.
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Eğer otomatik şanzıman öğrenirsen bayağı iyi para kazanırsın.

Dostum belliki yaşın genç.
Geleceğini oto tamirci olarak belirleme derim.
5 10 seneye içten yanmalı motorlu araçlar tarih olacak.

Bilgisayar bilişim elektronik gibi alanlara bak.
Sadece yaz için gidiyorum ustam. Okula devam ediyorum çok şükür, ancak 2 seçenekden hangisine gitsem kararsızım.
Siz ne önerirsiniz? Aşırı ağır olmasın istiyorum.

Çalışanlara bağlı. Benzin istasyonunda daha çok yorulma ihtimaliniz bile var. Düzgün insanlarsa şanzıman tamirhanesine gitmen daha mantıklı. Daha pis olacaktır çalıştığın ortam ama hem öğrenirsen çok iyi paralar kazanabileceğin bir zanaat öğrenmiş olursun hem de yazı boş geçirmemiş olursun. 500 üzerinden 470 SBS ortalaması yapmış ve tüm yazlarını sanayide geçirmiş bir abin olarak tavsiyem bu yönde.
Pompacı petrol konusunda değil hocam, oto tamir olarak.
Aşırı ağır olmadığı takdirde şanzıman olabilir gibi. Ancak yağdan çıkmayacak oluşum biraz tedirgin ediyor beni. Ustam kötü birisi değil, düzgün bir insan. Kararsız kaldım vallahi iyice

Sadece yaz için gidiyorum ustam. Okula devam ediyorum çok şükür, ancak 2 seçenekden hangisine gitsem kararsızım.
Sanayi çok neşeli komik bir yer ama şanzıman işi çok ta kolay değil zaten her yerin yağ olur şanzımanlar 4-5 litre yağ alıyor sende içindeki dişlilerle uğraşacaksın kaldırması toplaması çok ta kolay değil.

Sanayi çok neşeli komik bir yer ama şanzıman işi çok ta kolay değil zaten her yerin yağ olur şanzımanlar 4-5 litre yağ alıyor sende içindeki dişlilerle uğraşacaksın kaldırması toplaması çok ta kolay değil.
Pompa tarafı nasıl peki? Aldığım bir duyuma göre; pompacılık daha rahat olur(şanzımana kıyasla) ama şanzımanın da parası fazla olur demişti.
İlk defa sanayiye başlayacağım, yanlış seçim yapıp pişman olmak istemem çünkü bir seçtiğim zaman her yaz gideceğim.

Pompa tarafı nasıl peki? Aldığım bir duyuma göre; pompacılık daha rahat olur(şanzımana kıyasla) ama şanzımanın da parası fazla olur demişti.
İlk defa sanayiye başlayacağım, yanlış seçim yapıp pişman olmak istemem çünkü bir seçtiğim zaman her yaz gideceğim.
İlk başlayana hiçbir zaman sanayi de çok para verilmez hocam ama biraz işi öğrenirsen çok iyi paralar kazanırsın. Araçlar elektrikli olsa bile kaza yapacak bunun için kaportacı elektrikçi şanzımancı her zaman lazım olacak sadece içten yanmalı motorlar bitecek sanayi değil.

İlk başlayana hiçbir zaman sanayi de çok para verilmez hocam ama biraz işi öğrenirsen çok iyi paralar kazanırsın.
Hocam şöyle söyleyeyim, ben 6 sene kadın kuaförü mesleğine gittim, geçen senem sondu işte, son senemde dahi 50tl veriyordu.
50tl de vereceğini zannetmiyorum ki ilk senemden de öyle yüksek miktarda paralar kazanma gibi bir beklentim yok.
Amacım doğru seçimi yapmak sadece.

Pompacı petrol konusunda değil hocam, oto tamir olarak.
Aşırı ağır olmadığı takdirde şanzıman olabilir gibi. Ancak yağdan çıkmayacak oluşum biraz tedirgin ediyor beni. Ustam kötü birisi değil, düzgün bir insan. Kararsız kaldım vallahi iyice
Pompa derken ne pompası? Ben sanayide pompacı diye bir tabir duymadım görmedim. Yakıt pompası mı, hidrolik pompası mı ne pompası yani. Sanayide oto parça dışında nerede çalışırsanız çalışın üstünüz kir yağ olacak. Birkaç günden sonra çok umursamazsınız zaten. Şanzıman tamirhanesini tercih etmeniz tarafındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı