Sanayide çalışırken cilt sağlığına nasıl dikkat edilir?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Yazın babamın yanında çalışacağım dışarıda çatıda veya bir inşaatta olacağız. Ben bu işi kendi işim olarak yapacağım için görünümümü düşündüğüm zaman stres oluyorum. Babam kaynak yaptığı için yüzü kızarmış kolları kızarmış geliyor ve bu birkaç gün kalıcı oluyor. Ben bunu kendimde yaşamak istemiyorum. Çünkü kendime bakan ve evlendiğimde eşimin bu görünüşünden dolayı şikayetçi olmasını istemiyorum. Bu yanıklara veya başka türlü cilt kızarıklarına ne yapılabilir? Özel veya devlet hastanesi bir şey yapabilir mi veya kremler?

Baban hiçbir koruyucu ekipman olmadan kara düzen çalışıyor diye anladım. Kaynak için kaynak maskesi ve yanmaz kaynak tulumu kullan başka bir şeye gerek yok. Ekstra olarak eldiven de kullanılabilir.

Ben de babamın yanında çoğu kez inşaatta çalıştım ve diyebilirim ki koruma amaçlı yapabileceğin en iyi şey bütün vücudunu kapatacak giysileri tercih etmelisin. Yara bere ve kirden-pastan kurtulmanın yolu yok.

Baban hiçbir koruyucu ekipman olmadan kara düzen çalışıyor diye anladım. Kaynak için kaynak maskesi ve yanmaz kaynak tulumu kullan başka bir şeye gerek yok. Ekstra olarak eldiven de kullanılabilir.
Evet 40 yıldır artık bunalmış sanırım. Eldiven olmak zorunda zaten haklısınız. :)
Ben de babamın yanında çoğu kez inşaatta çalıştım ve diyebilirim ki koruma amaçlı yapabileceğin en iyi şey bütün vücudunu kapatacak giysileri tercih etmelisin. Yara bere ve kirden-pastan kurtulmanın yolu yok.
Hocam kışın tamamda yazın? İzmirde yaşıyorum burada mesela şuan yaz başladı bu ekime kadar sürer, yani kremleri bu yüzden sordum yoksa halledilir kışın.

Geri
Yukarı