Elektronik SanDisk 1 TB SSD Plus - 1.249 TL, SanDisk Ultra 3D 1 TB - 1.269 TL

Eğer Ultra 3D alacaksanız sonundaki kodun G25 olduğundan emin olun. G26 kodlu yeni sürümün SSD Plus'tan bir farkı yok. Tabii ki bu henüz tam kesinleşmedi fakat WD Blue SA510 modeli WD Green ile benzer komponentler kullanıyor mesela. Ultra 3D'nin eski sürümü WD Blue 3D NAND ile aynıydı. Yeni sürüm muhtemelen SA510'un SanDisk etiketli hali. Bu nedenle G26 kodlu Ultra 3D almayın.

Linki verilen Ultra 3D ise G25, yani eski ve kaliteli üretim. Fakat fiyatı bana saçma derecede ucuz geldi. Fake olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum fakat emin olamadım.

Ultra 3D sorunsuz. Fakat G25 kodlu olanı sorunsuz. G26 olanı yine WD Green komponentleri kullanıyor. Bu yüzden çöp. G25 kodlu model ise gayet kaliteli. Benim sistemimde de G25 kodlu olanı var ve gerçekten çok iyi.
Yusuf Hocam bilginiz yanlış, az önce bu konuyu merak edip Sandisk ile iletişime geçtim.
ultra.png

Bir not olarak, SSD Plus ile WD Green farklı diskler, muhtemelen aralarında destansı bir fark yoktur fakat (Kontrolcü adları çok yakın) farklılar yine.
1683629756848.png

1683629805042.png

Geri
Yukarı