SanDisk 1 TB Ultra 3D vs Kingston 1 TB A2000

Hangi SSD?

• SanDisk 1 TB Ultra 3D

Oy: 16 27,6%
  • Kingston 1 TB A2000

Oy: 40 69,0%
  • Diğer (Belirtin)

Oy: 2 3,4%

• Oy verenlerin toplamı
    58
Bütçe
1000-1200
2000TL’ye kadar esneyebilirse bütçe 970 Evo Plus 1TB alabilirsiniz.
SanDisk Ultra derim bu ikisi arasında.

Hocam aşırı aşıyor bütçeyi 1200 en fazla çıkabileceğimiz oda zar zor zaten. :D

Ben WD alırdım. 600 TBW diye biliyorum.

Güzel öneri, DRAM var mı?

Ben biraz daha pahalı olsa da SX8200 PRO alınması taraftarıyım, Ultra NVMe ve A2000'den daha iyi.
Adata 1 TB XPG SX8200 Pro ASX8200PNP-1TT-C M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

SanDisk Ultra NVMe SSD, DRAMless. A2000 ile benzemiyorlar, WD Blue sn550 ile karıştırmış olabilirsiniz.

Fiyat farkına değer mi?

Evet, şimdi fark ettim. SanDisk DRAM'less. O yüzden kesinlikle A2000 alınmalı ikisi arasında.

Aklımda bulunduracağım DRAM'Less olduğunu.
Kingston al bir de eğer anakartında soğutucu yoksa soğutucda alabilirsin.

Anakart soğutucuya sahip değil maalesef.
SSD'ye Windows kurulacak çok ısınma sorunu olur mu? sistem boşta 40 derece yükte 65 derece.

Son düzenleme:
Samsung PM981a indirim kodu ile 1100 liraya geliyor.

Hangisi ucuzsa onu al.

Bu arada ortalıkta SanDisk Ultra modeliyle ilgili yanlış bilgi var, bu modelde DRAM yok bende 500 GB modelini aldım Ultra 3D'nin bayağı araştırdım WD'nin sn550 modeliyle birebir aynı incelemelerde DRAM olmadığı yazılmış. Sağ tarafta bulunan chip kontrolcü.

A2000 ise DRAM'li model Akakçe'de 834 TL küsur gösteriyor ben olsam onu alırdım iki üründe de 5 yıl garanti yazıyor ama distribütörün garanti kağıdında 2 yıl yazıyorsa yapacak bir şey yok 2 yıl sonunda rma vs. global destek anlamında yardımcı olabilirler.

Kingston SSD'leri performans anlamında mimliler yani bazı dönemlerde rezillikler yaşanmıştı bunlar ortaya çıkınca Kingston markasından tam anlamıyla soğudum hiçbir ürününü de kullanmam, bunuda belirteyim belki şimdi politikalarını düzeltmişlerdir bunu bilmem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sandisk

Kingston A2000 1TB NVMe PCIe Gen3 M.2 SSD Review Kingston incelemesinde dram bulamadım Türkçe sitelerde. şuan araştırıyorum bende alacağım WD blue ve adata da var aynı fiyatlara

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
SanDisk

Kingston A2000 1TB NVMe PCIe Gen3 M.2 SSD Review Kingston incelemesinde DRAM bulamadım Türkçe sitelerde. Şu an araştırıyorum bende alacağım WD Blue ve Adata'da var aynı fiyatlara

A2000 için DDR4 DRAM kullanılmış. Aldım, memnunum.

Geri
Yukarı