Sandisk Cruzer Glide 32 GB performans sorunu

Daha fazla  
Geçtiğimiz cuma indirimlerinden faydalanıp kendime SDCZ600-032 seri numaralı flash diski satın aldım. Flash disk USB 3.0 olmasına rağmen kopyalama işlemlerinde ilk üç saniye de 30-40 MB ile başlıyor daha sonra 9-10 MB civarına düşüyor. Sorun bilgisayar kaynaklı değil daha önce farklı bir flash disk ile hiç durmadan saniyede 130 MB yazdığına şahit oldum. Üç tane program ile flash diski test ettim ve sonuç iç açıcı değildi.
test 1.png

test 2.png

test 3.png

Sistemim:
-İ5 6500 3.20 GHz
-8(2x4) GB RAM
-Toshiba DT01AC100 harddisk

USB 2.0 kullanıyor belleğin. O yüzden yavaş.
Ben USB 3.0 a takmıştım. Program hatalı. Başka bir konuda da o şeklide yazmış. Ancak konu sahibi 3.0 a taktığıni söylemiş.

Yazma işleminde mi 8MB alıyorsun okumada mı? Program verileri doğru göstermiş görünüyor.
130MB yazma ve 20MB okuma yapan USB bu idi:
Sandisk 16GB Ultra Dual Android USB 3.0 USB Bellek
130MB okuma ve 10MB yazma yapan ise bu USB:
Sandisk 16GB Ultra 3.0 USB Bellek
Senin ürünü kullanmadığım için bilgim yok ama bu bellekler gayet hızlıydı.
Yazma işleminde 8 MB. Normalde daha yüksek performans vermesi gerekiyor. Ve sanırım beni yanlış anladınız. Flash disk aldığından bu yana hep böyle.

Flash diskim:
Sandisk UFM 32GB USB 3.0 Usb Bellek SDCZ600-032G-G35 Fiyatı

Öncelikle kasam Casper D100 olması gerekiyor. (Kutusunda ise D100 yazıyor.Emin olamamamın sebebi Casper'ın sitesinde anakart çipsetine H81 yazıyor. Benim anakartım ise h110 çipset. Bizde bu adamlara üretici diyoruz.)
Arka port test sonuçları:

test 1-a.png

Öncelikle kasam Casper D100 olması gerekiyor. (Kutusunda ise D100 yazıyor.Emin olamamamın sebebi Casper'ın sitesinde anakart çipsetine H81 yazıyor. Benim anakartım ise h110 çipset. Bizde bu adamlara üretici diyoruz.)
Arka port test sonuçları:

Eki Görüntüle 269554
Casper'ın kasaları gerçekten çok kalitesiz. Sistemi yükselttiniz mi yoksa D100 serisi yeni bir bilgisayar mı aldınız? Yeni aldıysanız D300 almadığınıza pişman ederler. Zaten sitesi hepten gereksiz. Benim anakart için sürücü istemiştim mail yoluyla Windows Vista sürücüsü gönderdiler sağolsunlar. Windows 10 bilgisayarda Windows Vista sürücüsü kullanırsan sorun çıkar servise gönderirsin.

Bu arada gerçek hızını almışsın hayırlı olsun.

Bu arada gerçek hızını almışsın hayırlı olsun
Okuma hızında ciddi artış var. Eyvallah. Ancak yazma hızı saniyede 8 MB'den 12 MB'ye yükseldi.
Daha önce farklı bir model flash disk ile yaptığım kopyalama işlemi:
hız.png

Beklentim bu tarz bir şey.:)

Sistemi yükselttiniz mi yoksa D100 serisi yeni bir bilgisayar mı aldınız?
Yeni aldım(5-6 ay önce).:( Ama pişmanım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı