SanDisk flash bellek yere düştükten sonra içindeki veriler gözükmüyor

saudae

Hectopat
Yer
Angara
Merhaba, öncelikle flash belleğimi sistem görüyor Aygıt Yöneticisi'nden kontrol sağladım ama içerisindeki verileri göremiyoruz. Disk yöneticisinden de baktım orada hiç gözükmüyor, bir iki yerde araştırdım yazılımsal kaynaklı diyor ne yapmam lazım? Yere düşürdükten sonra olmaya başladı.

Sandisk modeller kolay şekilde bozulamaz. Ben farklı Sandisk modelleri çamaşır makinesinde yıkadım sorun çıkmadı. Dosya kurtarma programlarına çalıştır. Bilgiler çok önemliyse nadir tamircileri bulmaya çalış.

Dener misiniz?

Hocam bilgisayar sadece tanıyor ve flasın ışığı yanıyor başka hiçbir şey yok.

1716030789749.png

SanDisk modeller kolay şekilde bozulamaz. Ben farklı SanDisk modelleri çamaşır makinesinde yıkadım sorun çıkmadı. Dosya kurtarma programlarına çalıştır. Bilgiler çok önemliyse nadir tamircileri bulmaya çalış.

Hangi programlar mesela ?

Peki disk sağlam mı? İçine dosya vb. atılıyor mu?

Takıldığında PC tanıyor ama dosyaları göremiyorum disk yönetisinden baktım orada da gözükmüyor.

USB soketinin kartla bağlandığı yerde lehimler Zarar görmüş olabilir. Data pinlerinde temassızlık varsa dosyalar görünmeyebilir.

Yere düştü diye flash çipi zarar görecek değil sonuçta.

İçini açtınız mı? Şunlardan bahsediyorum.

Düşmeyle zarar görebilecek başka bir yer bilmiyorum.

Hocam sağlam gözüküyor bir de şu an fark ettim soketi tam takınca farklı tam takmayınca farklı yazılar yazıyor aynı flash bellekten bir tane daha var onda böyle değil tam takıldığında görüyor ama bunu yarım takınca da gözüküyor.
Tam takınca:

1716032318723.png

Yarım takınca:

1716032365102.png

Hocam sağlam gözüküyor bir de şu an fark ettim soketi tam takınca farklı tam takmayınca farklı yazılar yazıyor aynı flash bellekten bir tane daha var onda böyle değil tam takıldığında görüyor ama bunu yarım takınca da gözüküyor.
Tam takınca:

1716032318723.png

Yarım takınca:

1716032365102.png
Çalışan takıldığında:
1716032459215.png

Geri
Yukarı