Çözüldü SanDisk SD kart nasıl şifrelenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kuffoa

Centipat
Makaleler
1
Yer
Sakarya Akyazı
Arkadaşlar normalde SanDisk ürünleri içinde şifreleme yazılımı ile geliyor ama bunda gelmedi.
Ürün orijinal eminim MediaMarkt mağazasından aldım.
Şifre ve biyometrik veriler kısmında SD kart ı şifrele özelliği yok ne yapmamı önerirsiniz?
Cihazım Oppo A15s.
Aldığım SD kart ta bu.

Dosya Ekleri

• IMG20230505075604.jpg
    IMG20230505075604.jpg
    102,6 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Çözüm
Cihazımda pin var ve güvenlik sekmesinde dediğiniz şey yok.
Ek olarak ayarlarda
-Şifrele
-SD kart.
-Harici
Gibi kelimeleri arama yerinden arattım fakat yine arama sonucu çıkmadı.
Ayrıca SD kart dönüştürücüm yok ve 5. maddede belirttiğiniz şeyden içim hoşnut olmadı.
Ben telefonumdan erişmek ve girmeye çalıştığımda şifremi sorsun istiyorum.
Çünkü her zaman SD kartımı çıkartıp bilgisayarıma takacak vaktim yok.
Bunu bir dene istersen.

@Kuffoa ne oldu verdiğim program işine yaradı mı ?
Arkadaşlar normalde SanDisk ürünleri içinde şifreleme yazılımı ile geliyor ama bunda gelmedi.
Ürün orijinal eminim MediaMarkt mağazasından aldım.
Şifre ve biyometrik veriler kısmında SD kart ı şifrele özelliği yok ne yapmamı önerirsiniz?
Cihazım Oppo A15s.
Aldığım SD kart ta bu.
Ekranı kilitlemek için bir PIN ayarlayın. Sistem daha sonra bu PIN'i SD kartınızdaki şifrelenmiş dosyalara erişmek için kullanacaktır.
Not: bu işlem biraz uzun süreceğinden telefonun bataryasının dolu olması gerekir. adımlar bu şekilde ;
1-) ayarlar' a gidin
2-) Ayarlar içinde şuraya gidin: güvenlik.
3-) Güvenlik İçerisinde, şuraya gidin: Harici hafıza kartını şifrele.
4-) Android, SD kartı gerçekten şifrelemek isteyip istemediğinizi sorduğunda onaylayın.
5-) Ardından Android, özellikle büyük bir SD kartınız veya üzerinde çok sayıda dosyanız varsa, bir saatten fazla sürebilen şifreleme işlemini başlatır.

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Windows 10'dan Bunu yapmak için önce "UkeySoft" Windows şifreleme yazılımını yüklemelisiniz.

adımları izleyin.
1- UkeySoft'u kurun ve çalıştırın.
2- Sol gezinme menüsünden SD kartınızı bulun.
3- Şifrelemek istediğiniz dosya ve klasörleri seçin.
4- Seçeneğe tıklayın Dosyaları kilitle Seçtiğiniz dosya ve klasörleri şifrelemek için.
5- Artık bu dosyalara UkeySoft'un kendisi dışında erişilemez. Bunların kilidini açmak için 2 ila 4 arasındaki adımları tekrarlayın ve seçeneği belirleyin. Dosyaların kilidini açın.

Son düzenleme:
Ekranı kilitlemek için bir pın ayarlayın. Sistem daha sonra bu PIN'i SD kartınızdaki şifrelenmiş dosyalara erişmek için kullanacaktır.
Not: Bu işlem biraz uzun süreceğinden telefonun bataryasının dolu olması gerekir. Adımlar bu şekilde;
1-) Ayarlar'a gidin.
2-) ayarlar içinde şuraya gidin: Güvenlik.
3-) güvenlik içerisinde, şuraya gidin: Harici hafıza kartını şifrele.
4-) Android, SD kartı gerçekten şifrelemek isteyip istemediğinizi sorduğunda onaylayın.
5-) ardından Android, özellikle büyük bir SD kartınız veya üzerinde çok sayıda dosyanız varsa, bir saatten fazla sürebilen şifreleme işlemini başlatır.

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz Windows 10'dan bunu yapmak için önce "ukeysoft" Windows şifreleme yazılımını yüklemelisiniz.

Adımları izleyin.
1- Ukeysoft'u kurun ve çalıştırın.
2- sol gezinme menüsünden SD kartınızı bulun.
3- şifrelemek istediğiniz dosya ve klasörleri seçin.
4- seçeneğe tıklayın dosyaları kilitle seçtiğiniz dosya ve klasörleri şifrelemek için.
5- artık bu dosyalara Ukeysoft'un kendisi dışında erişilemez. Bunların kilidini açmak için 2 ila 4 arasındaki adımları tekrarlayın ve seçeneği belirleyin. Dosyaların kilidini açın.

Ek olarak ayarlarda
-Şifrele
-SD kart.
-Harici
Ayrıca SD kart dönüştürücüm yok ve 5. maddede belirttiğiniz şeyden içim hoşnut olmadı.

Ek olarak ayarlarda
-Şifrele
-SD kart.
-Harici
Bunu bir dene istersen.

@Kuffoa ne oldu verdiğim program işine yaradı mı ?

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı