Çözüm SanDisk SSD Düşük Yazma Hızı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bundan 3 ay önce 120 GB'lık versiyonunu almıştım N11 üzerinden. Yazma hızı vasattı. Peki ne mi yaptım? Her bilinçli tüketicinin yapması gerekeni. Sandisk'e durumu izah ettim. Tamam gönderin dediler. UPS ile karşı ödemeli gönderdim Çek Cumhuriyeti'ne. 3 gün sonra dönüş yaptılar 120 GB olan ürünü sıfır 240 ile değiştirip gönderiyoruz diye. Eyvallah dedim, 4 gün sonra da elime geçti. 1 hafta SSD'siz kaldım o kadar.

İmkanınız var ise (Garanti) ilk yapmanız gerekeni yapın.

Bundan 3 ay önce 120 GB'lık versiyonunu almıştım N11 üzerinden. Yazma hızı vasattı. Peki ne mi yaptım? Her bilinçli tüketicinin yapması gerekeni. Sandisk'e durumu izah ettim. Tamam gönderin dediler. UPS ile karşı ödemeli gönderdim Çek Cumhuriyeti'ne. 3 gün sonra dönüş yaptılar 120 GB olan ürünü sıfır 240 ile değiştirip gönderiyoruz diye. Eyvallah dedim, 4 gün sonra da elime geçti. 1 hafta SSD'siz kaldım o kadar.

İmkanınız var ise (Garanti) ilk yapmanız gerekeni yapın.
Seri kronik sorunlu. Değiştirilen üründe de aynı sorun tekabül edecektir. En mantıklısı markadan uzak durup Samsung, Corsair veya Kingston gibi markalara yönelmek.

Acıkçasi bence onemli olan okuma hizi. Sonucta biz SSD den SSD ye transferi cok nadir yapariz. Genelde HDD den SSD ye yada flash bellek veya harici diskten SSD ye veri aktariyoruz. E bu cihazlarin okuma hizi zaten 100 ü zor geciyor. O yuzden yazma hizinin dusuk olmasi günluk kullanimda beni cok kisitlamadi. Bence hala alinabilir bir SSD sandisk.

İyi yönünden bakalım en azından üretici FirmWare güncellemesi veriyor. Ancak asla sıfır olarak alınmasını önermem. Sadece çok çok ucuz olursa alınabilir.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı