Sandisk SSD İyi midir?

• Konuyu başlatan CC76
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 16B

CC76

Kilopat
Merhabalar, yeni bir 240 GB SSD almak istiyorum. Hepsiburada'da SSD Fırsatları diye bir bölüm açılmış. Bazı ürünler ekstra indirimde galiba. Gözüme çarpan 200TL fiyatı ile.
SanDisk SSD Plus 240 GB oldu. Bu fiyata yakın bazı markalar da var ama hangisi iyidir bilemedim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk SSD Plus ürünü kronik sorunlu, yavaş yazma hızı sorunu var. TRIM uygulanarak sorun bir nebze olsun çözülebiliyor. Bu rehbere bakmanızı öneririm.

Samsung bu işin en iyisi denebilir. Bütçeniz varsa 860 EVO almanızı öneririm.

Bütçe belirtirseniz çok daha iyi yardımcı oluruz.

Son düzenleme:
Merhabalar, yeni bir 240 GB SSD almak istiyorum. Hepsiburada'da SSD Fırsatları diye bir bölüm açılmış. Bazı ürünler ekstra indirimde galiba. Gözüme çarpan 200TL fiyatı ile.
SanDisk SSD Plus 240 GB oldu. Bu fiyata yakın bazı markalar da var ama hangisi iyidir bilemedim. Önerilerinizi bekliyorum.

Sandisk' in SSD Plus serisinde okuma/yazma hızları beklenenden düşük çıkıyor. Bazı kronik sorunları da mevcut. Şahsen o fiyata 3D NAND teknolojisini içeren Crucial BX500 modelini tercih ederdim.
Ayrıca ürünlerde satıcının Hepsiburada ya da güvenilir mağazalar olduğuna dikkat edin. Linkinizdeki ürün farklı bir satıcı. Güvenilir mi değil mi şahsen bilmiyorum, sadece uyarmak istedim.

Sandisk' in SSD Plus serisinde okuma/yazma hızları beklenenden düşük çıkıyor. Bazı kronik sorunları da mevcut. Şahsen o fiyata 3D NAND teknolojisini içeren Crucial BX500 modelini tercih ederdim.
Ayrıca ürünlerde satıcının Hepsiburada ya da güvenilir mağazalar olduğuna dikkat edin. Linkinizdeki ürün farklı bir satıcı. Güvenilir mi değil mi şahsen bilmiyorum, sadece uyarmak istedim.

O modelde de bir çok kişi ısınma sorunu olduğunu yazmış maalesef.

Bütçem 200-250 arası. Bu ürün nasıldır?
Sadece Windows ve sık kullandığınız yazılımları kuracaksanız iyi bir SSD.

BX500'de ısınma sorunu olduğuna dair şeyler duydum. Bu yüzden çok önerdiğim bir SSD değil.

Sadece Windows ve sık kullandığınız yazılımları kuracaksanız iyi bir SSD.

BX500'de ısınma sorunu olduğuna dair şeyler duydum. Bu yüzden çok önerdiğim bir SSD değil.

Windows ve oyun oynamak için alacağım. Başka markalar daha var. Onlar nasıldır?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı