SanDisk SSD Plus 120 GB test sonuçları normal mi?

Fazla yazma yapmışsınız, uzun süre çalışmış disk. Vadedilen ömrü de doldurmuştur muhtemelen. Donma gibi problemlerle de karşılaşıyorsanız değiştirmek en iyisi olur.

Sandisk SSD Dashboard’ı indirip yazılım içerisinden TRIM’i çalıştırıp testi tekrarlayabilir misin?
Testten 1-2 gün önce yapmıştım. Tekrar yapıp atayım
Sandisk SSD Dashboard’ı indirip yazılım içerisinden TRIM’i çalıştırıp testi tekrarlayabilir misin?
1611755435131.png

Hocam ben günlük olarak seçmiştim. Bu sabah kendisi yapmış. Şimdi bir daha çalıştırdım. Testi yapıp atayım.
1611756050761.png

Buyrun hocam. @BlackBurn

Hızı olması gerekenden çok düşük. Bildiğim kadarıyla 500 civarı okuma, 400 civarı yazma olması gerekiyor.
Evet.

@BlackBurn

Fazla yazma yapmışsınız, uzun süre çalışmış disk. Vadedilen ömrü de doldurmuştur muhtemelen. Donma gibi problemlerle de karşılaşıyorsanız değiştirmek en iyisi olur.
Hocam 1 TB civarı NVME SSD almayı planlıyordum. Sistemimde de 240 GB bir Kingston SSD bulunuyor. Onu Windows yapsam? Sonuçları:
1611756638681.png

1611756648824.png

Hocam 1 TB civarı NVME SSD almayı planlıyordum. Sistemimde de 240 GB bir Kingston SSD bulunuyor. Onu Windows yapsam? Sonuçları:
Yapabilirsiniz ama şimdilik kalabilir çok rahatsız etmiyorsa. Yakında NVMe SSD alacakmışsınız zaten. Aldığınızda ona kurar uğraşmazsınız.

Yapabilirsiniz ama şimdilik kalabilir çok rahatsız etmiyorsa. Yakında NVMe SSD alacakmışsınız zaten. Aldığınızda ona kurar uğraşmazsınız.
Hocam NVMe SSD'yi sırf oyun için kullanırım diye düşünüyordum.
Performans sorunu yaşar mıyım? Çökme v.s. bir süredir yaşıyorumda.
CrystalDiskInfo adlı programı indirip sağlığını buraya yazabilir misiniz? Direkt karşınızda yazacaktır sağlığı.
1611757384726.png

Normal değil maalesef. Mümkünse 240 GB veya üstü bir SSD alıp Sandisk SSD’yi oyun diski olarak kullanmanızı öneririm. Neden bilmiyorum ama düşük kapasiteye sahip SSD’lerde böyle garip bir problem açığa çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı