Rehber SanDisk SSD Plus neden alınmamalı?

Teknobiyotik gibi bir yerden bu beklenir zaten hiç şaşırmadım. Adamların gram sistem bilgisi yok. Uyduruk marka dediği Patriot, yurt dışında Amerika ve Avrupa pazarlarında sıkça övülen ve tanınan kaliteli bir firma. SanDisk ise Ultra 3D, Extreme Pro dışında bir tane eli yüzü düzgün SSD'si olmayan bir firma. WD alt firması olduğundan bağımsız bile değil. WD ne yapıyorsa o da onu yapmak zorunda. WD satın alınca zaten çok pasif kaldı pazarda.

Ayrıca SSD Plus'ı yurt dışında yere atsan çöp diye kimse almaz. O kadar berbat bir SSD'ki kimse almıyor gelişmiş ülkelerde. Ancak Hindistan, Endonezya, Türkiye gibi ülkeler de satabiliyorlar SSD Plus'ı.

Merhaba,

Forumda konuyu görünce kendimi tutamadım. SanDisk böyle bir hata yapmış olamaz dedim. Ama sorun yaşayanları da gördükten sonra, uzun süredir depolama+oyun diski olarak kullandığım SanDisk SSD Plus 2TB diskimi hız testine tabii tuttum.

Şimdi "bu sonuçlara göre" ürünü başkasına tavsiye eder misiniz, etmez misiniz?

Herkes kendi yaşadığı deneyimi söylediğine göre, teknik açıdan bakmayarak yıllardır SanDisk'in neredeyse tüm ürünlerini fi tarihinden 128MB CF kartı dahi kullanmış biri olarak bu ürünü de gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Kontrolcüsü eski derler, bilmiyorum. Ama beni hiç üzmedi çok şükür. Zaten hızlar da gayet beklediğim seviyede.

Saygılar.

Dosya Ekleri

• ssdplus1.PNG
    ssdplus1.PNG
    71,2 KB · Görüntüleme: 68
  • ssdplus2.PNG
    ssdplus2.PNG
    181,6 KB · Görüntüleme: 63
  • ssdplus3.PNG
    ssdplus3.PNG
    98,7 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca SSD Plus'ı yurt dışında yere atsan çöp diye kimse almaz. O kadar berbat bir SSD'ki kimse almıyor gelişmiş ülkelerde. Ancak Hindistan, Endonezya, Türkiye gibi ülkeler de satabiliyorlar SSD Plus'ı.

Kaynak var mı? Amazon da falan satılıyor sonuçta o gelişmiş ülkelerde kimse almıyor demeniz bana biraz abartı geldi.

Merhaba,

Forumda konuyu görünce kendimi tutamadım. SanDisk böyle bir hata yapmış olamaz dedim. Ama sorun yaşayanları da gördükten sonra, uzun süredir depolama+oyun diski olarak kullandığım SanDisk SSD Plus 2TB diskimi hız testine tabii tuttum.

Şimdi "bu sonuçlara göre" ürünü başkasına tavsiye eder misiniz, etmez misiniz?

Herkes kendi yaşadığı deneyimi söylediğine göre, teknik açıdan bakmayarak yıllardır SanDisk'in neredeyse tüm ürünlerini fi tarihinden 128MB CF kartı dahi kullanmış biri olarak bu ürünü de gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Kontrolcüsü eski derler, bilmiyorum. Ama beni hiç üzmedi çok şükür. Zaten hızlar da gayet beklediğim seviyede.

Saygılar.
Size dandik sürümleri denk gelmiş o zaman 🤪
Yahu SSD'ye ömrü boyunca 1.9TB veri yazmışsın ne yaşıyorsun? SSD kullanılmamış bile neredeyse 0 durumda. O 1.9TB'ı günlük yazan insanlar var. Birkaç aylık Samsung 970 EVO 500 GB (300TBW garanti)'a 500TB veri yazılmıştı ve en ufak bir sorunu yoktu.

Ayrıca kronik sorunlu demek aldığın her ürün sorunlu olacak demek değil. %50'si sorunluysa %50'si sorunsuz demektir. Ama o ürünü alanların yarısının sorun yaşadığı gerçeği ya da içinde çok eski ve dandik parçalar kullanıldığı ya da fiyatında çok daha iyi alternatifleri bulunduğu gerçeği değişmiyor.
yıllardır SanDisk'in neredeyse tüm ürünlerini fi tarihinden 128MB CF kartı dahi kullanmış biri olarak bu ürünü de gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.
Ben de sana yıllardır Sandisk'in yaşattığı sorunlar hakkında 30248203840 tane örnek gösterebilirim mesela.

Lütfen artık konu hakkında 0.1 gram teknik bilgisi olmayan insanlar "bEn kUlLanIyOruM sOrUn yOk" demesin.

4 yıldır kullanıyorum sorun yok. Bütçeniz yoksa mecbur gidip giriş seviyesi bir şey alıyorsunuz ve giriş seviyesi bir cihazdan gidip 1000 liralık SSD performansı ve dayanıklılığı bekliyorsanız hüsrana uğrarsınız. Evet dandik bileşenler kullanılmış bu fiyata bu kadar oluyor. Bana göre bu SSD hala f/p donanımdır. Üzülmemek için beklentinizi bütçenize göre ayarlayın.

4 yıldır kullanıyorum sorun yok. Bütçeniz yoksa mecbur gidip giriş seviyesi bir şey alıyorsunuz ve giriş seviyesi bir cihazdan gidip 1000 liralık SSD performansı ve dayanıklılığı bekliyorsanız hüsrana uğrarsınız. Evet dandik bileşenler kullanılmış bu fiyata bu kadar oluyor. Bana göre bu SSD hala f/p donanımdır. Üzülmemek için beklentinizi bütçenize göre ayarlayın.
Bariz bir şekilde daha iyi modeller aynı fiyata alınabiliyor. Neyden bahsediyorsunuz anlamış değilim.

300'e James doynkey alırsın.
Bakalım mı o zaman ne alıyormuşuz?
120 GB Sandisk SSD Plus 296 TL. Size 120GB 300 TL'ye kadar Sandisk'ten iyi SSD'leri seçtim:
190TL:
200TL:
240 TL:
250TL:
240 GB Sandisk SSD Plus 320 TL.
300TL:
300 TL:

Durun durun daha bitmedi. Bunları beğenmediniz mi? Buyrun Gen3 NVME 240 GB SSD'ler:
Giriş seviye 2GB/s okuma hızlı 250 GB 380 TL:
Orta seviye 3.5GB/s okuma hızlı 250 GB 370 TL:

Sadece Akakçe'den baktım ve ilk gözüme çarpanları ekledim. Birkaç gün önce 450TL'ye 500 GB CS3030 satılıyordu 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı