Rehber SanDisk SSD Plus neden alınmamalı?

Bakalım mı o zaman ne alıyormuşuz?
120 GB Sandisk SSD Plus 296 TL. Size 120GB 300 TL'ye kadar Sandisk'ten iyi SSD'leri seçtim:
190TL:
200TL:
240 TL:
250TL:
240 GB Sandisk SSD Plus 320 TL.
300TL:
300 TL:

Durun durun daha bitmedi. Bunları beğenmediniz mi? Buyrun Gen3 NVME 240 GB SSD'ler:
Giriş seviye 250 GB 380 TL:
Orta seviye 250 GB 370 TL:
Screenshot_20211115-123204_Akake.jpg

Ee yani? 320TL yazmışım zaten Sandisk'e? 320 TL'den ucuz aynı boyutta 2 tane SATA SSD atmışım.+50 TL ile ise aynı boyutta 3.5 GB/s hızlı NVME SSD alabiliyorsunuz yazmışım.

Durun tahmin edeyim. Mesajın başına bakıp cevap yazdınız 🤣 Okumanız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ee yani? 320TL yazmışım zaten Sandisk'e? 320 TL'den ucuz aynı boyutta 2 tane SATA SSD atmışım.+50 TL ile ise aynı boyutta 3.5 GB/s hızlı NVME SSD alabiliyorsunuz yazmışım.

Durun tahmin edeyim. Mesajın başına bakıp cevap yazdınız 🤣 Okumanız var mı?
Okumam yok kardeş. Kuzenim yazmış. Attığın Sandisk 120 GB gidip en pahalı fiyatı bulmuşsun. 10 TL farkla 240 alınıyor. Ben sorunsuz kullandığım SSD'yi yazdım, isteyen disket kullanır. Sandisk yerine öbürlerini alınca 7000 mb/s hız vermeyecek. Bu fiyatlara hepsi aşağı yukarı aynı seviyede. Ayrıca diğer SSD'ler sonraki yıllarda çıktı.

Attığın Sandisk 120 GB gidip en pahalı fiyatı bulmuşsun.
Zaten o yüzden 240'lığını da ekledim.
Ben sorunsuz kullandığım SSD'yi yazdım, isteyen disket kullanır. Sandisk yerine öbürlerini alınca 7000 mb/s hız vermeyecek.
Biz de size "sorunsuz olmadığını" anlatmaya çalışıyoruz. Ayrıca günlük kullanıcı/oyun bilgisayarı için SSD'nin okuma/yazma hızının +50 ya da -50 olması fark etmiyor. Mesele uzun süre boyunca güvenle verilerine emanet edebileceği ve sorun çıkarmayacak bir SSD olup olmadığı.

Not: +50 TL ile 3500 MB/s hız alabiliyorunuz çok isterseniz.

Zaten o yüzden 240'lığını da ekledim.

Biz de size "sorunsuz olmadığını" anlatmaya çalışıyoruz. Ayrıca günlük kullanıcı/oyun bilgisayarı için SSD'nin okuma/yazma hızının +50 ya da -50 olması fark etmiyor. Mesele uzun süre boyunca güvenle verilerine emanet edebileceği ve sorun çıkarmayacak bir SSD olup olmadığı.

Not: +50 TL ile 3500 MB/s hız alabiliyorunuz çok isterseniz.
Bendeki neden sorunsuz hocam? Sandisk bunu bana özel mi üretti yani? Bir cihazın kronik sorunlu olması için o modelin fabrikadan çıkan her cihazında üretim veya tasarım hatası olması gerekir. Hergün düzenli saatlerce kullanılan Sandisk'imde verilerim 4 yıldır sapasağlam duruyor. Evet daha hızlı modeller şu an var dediğim gibi onlar daha sonradan çıktı. Araştırsanız eminim o modellerde de bir sürü sorun yaşayan vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı