SanDisk SSD Plus yavaşlık sorunu

Hydra

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce forumu kontrol ettim böyle konular açılmış ama benim sorunum biraz farklı.

ssd.JPG

SanDisk SSD Dashboard'da ise sağ alttaki uyarıyı veriyor. SSD'imi CD ROM'a bağladım anakartım SATA 3'ü destekliyor.
BIOS SATA ayarları AHCİ modunda.

1522320949944.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım, SSD bağlantısının SATA II üzerinden yapılmış olduğunu söylüyor. Bu sebeple SATA II'nin hız sınırlarına takılmanız normal. SSD'nin SATA kablosunu SATA II portuna taktıysanız SATA III portuna takın. Ayrıca AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Yazılım, SSD bağlantısının SATA II üzerinden yapılmış olduğunu söylüyor. Bu sebeple SATA II'nin hız sınırlarına takılmanız normal. SSD'nin SATA kablosunu SATA II portuna taktıysanız SATA III portuna takın. Ayrıca AIDA64 Extreme yazılımından HTML raporu oluşturup paylaşın.

AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Hocam ben aynı kişiyim neden cevap veremiyorum anlayamadım rapor burada ;
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
SSD'in kablosu yok caddy ile cd rom yuvasına taktım orjinal harddiskim cdrom yerine uymuyor.
http://i.hizliresim.com/5DlmZz.jpg

Son düzenleme:
DVD-Rom'un SATA portu SATA II standardına sahip. Mevcut harddiskini oraya alıp SSD'ni harddiski çıkardığın yere alırsan sorunun düzelecek.

Hayır sadece SSD ve HDD'nin yerlerini değiştirmeniz yeterlidir. Değişimden sonra isterseniz tekrar CrystalDiskMark ile benchmark sonuçlarını paylaşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı