SanDisk SSD Plus yazma ve okuma performansı düşük

Undefined2712

Femtopat
Daha fazla  
SSD'min okuma/yazma performansı olması gerekenden düşük. Sandisk SSD Plus 240gb kullanıyorum. Olması gereken 530 mb okuma, 440 mb yazma hızı fakat aldığım değerler aşağıdaki şekilde:

Ssd Test Sonuçları.PNG

(Not:Bilgisayarımda sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü babamda da aynı SSD var ve buna yakın değerler alıyor.)

İntel Pentium g3258 3.2ghz>4.0ghz
Msi H81m-e33
8gb Kingston Ram
Sandisk SSD Plus 240gb

Bu model SSD'yi kullananlar da aynı sorunu yaşıyor mu?

Cihazlarınız SATA 2 olabilir. Otomatikman hız bu seviyelere iniyor. Laptopum için aynı SSD'yi aldım ve aynı sorunla karşılaştım.
Belirttiğiniz anakart hem SATA 2 hem SATA 3 portlarına sahip. Anakart üzerinden kontrol edin soketlerin yanlarında ufak şekilde yazıyor.

Son düzenleme:
Cihazlarınız SATA 2 olabilir. Otomatikman hız bu seviyelere iniyor. Laptopum için aynı SSD'yi aldım ve aynı sorunla karşılaştım.
Belirttiğiniz anakart hem SATA 2 hem SATA 3 portlarına sahip. Anakart üzerinden kontrol edin soketlerin yanlarında ufak şekilde yazıyor.
Bunu okuduktan sonra kasayı açtım ve Ssd'nin bağlı olduğu portu değiştirdim. Sonuçlar büyük oranda değişti yalnız yazma performansından hala memnun değilim fakat dediğiniz gibi asıl sorun eskiden Sata 2 portunda takılı olmasıymış.
Ssd Test 2.PNG

Bunu okuduktan sonra kasayı açtım ve Ssd'nin bağlı olduğu portu değiştirdim. Sonuçlar büyük oranda değişti yalnız yazma performansından hala memnun değilim fakat dediğiniz gibi asıl sorun eskiden Sata 2 portunda takılı olmasıymış.
Eki Görüntüle 1234348
Sandisk Dashboard olması lazım yazılımı; indirip oradan yazılım güncelleme, onarım gibi bir takım araçlar kullanılmakta. Bir bakın isterseniz.

Geri
Yukarı