SanDisk SSD sıcaklığı normal mi?

kayberen93

Decapat
Merhaba bende SanDisk SSD var bazen oyunumda performans kaybı hissediyor gibi oluyorum. Bunun sonucunda SSD'min sıcaklık değerlerine baktığımda çok dalgalanmalar var.

Sistem boşta kafasına göre bazen 35 derece bazen 45 derece ile çalısıyor. İlk açıldığında daha sonrası anlık 53-55 derecelere kadar cıkıp sonra 43-50 derece arası sürekli ısı düşüp cıkıyor an an cogu zaman 53 derecede oluyor oyun oynarken.

SSD sıcaklığı kaç olmalı?

Dosya Ekleri

• ssd.jpg
    ssd.jpg
    124,3 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunlu bir SSD'ye göre normal değerler. Keşke SanDisk değil de başka bir SSD alsaydınız. İleride sorun yaşatabilme ihtimali var.
Bende kullanıyorum 240 GB lığını 1 senedir? Aman aman bir sorun yaşatmadı şu ana kadar. Ama değiştireceğiniz zaman bunu almayın ya da 240 GB lığını.

Kronik sorunu ısı değil aynı SSD'yi kullanıyorum yıllardır ve 29 derece.

Hangi SanDisk'i diyorsun? Plus serisini diyorsanız alınmaz, kronik sorunlu modeller.
Onun haricinde Ultra 3D, Extreme vs. üst düzey modeller alınabilir.
Plus serisi SanDisk evet 3 senedir kullanıyorum bazen sıcaklık 60 derecelere kadar cıkıyor ama sistem boşta iken bile 46 48 olması saçma değil mi? İşlemci sıcaklığım 50 53 derece arası ekran kartıda görüdügü Max 58 63 arası. Oynadığım oyunda bazen minimal drop yiyorum ya da karakterler donup açılıyor bundan mı diye anlam veremedim.

Plus serisi SanDisk evet 3 senedir kullanıyorum bazen sıcaklık 60 derecelere kadar cıkıyor ama sistem boşta iken bile 46 48 olması saçma değil mi? İşlemci sıcaklığım 50 53 derece arası ekran kartıda görüdügü Max 58 63 arası. Oynadığım oyunda bazen minimal drop yiyorum ya da karakterler donup açılıyor bundan mı diye anlam veremedim.

Olabilir. Başka diski ödünç alıp denemekte fayda var. Tekrarlandığı yerde yapmıyorsa problem disktir.

Olabilir. Başka diski ödünç alıp denemekte fayda var. Tekrarlandığı yerde yapmıyorsa problem disktir.
Bir de şöyle bir saçmalık var mesela bazen 35 derecede açılıyor 10 dakika içinde 53 55'lere cıkıyor sunra 43'lere düşüyor ondan sonra 50 53 arası 43 arası sürekli in cık yapıyor. ssd de sorun olup olmadığını anlamam için bir yöntem yok mu ?

Bir de şöyle bir saçmalık var mesela bazen 35 derecede açılıyor 10 dakika içinde 53 55'lere cıkıyor sunra 43'lere düşüyor ondan sonra 50 53 arası 43 arası sürekli in cık yapıyor. SSD de sorun olup olmadığını anlamam için bir yöntem yok mu?

Hocam yeni aldıysanız bir an önce iade edin SSD kronik sorunlu bu sorun SSD kaynaklı değilse bile ileride kesin sorun çıkartacak.

Geri
Yukarı