SanDisk SSD yerine Samsung SSD almak mantıklı mı?

Fatih T

Kilopat
Aşağıdaki iki ürünü 2 gün önce 371TL'ye sipariş verdim;

Screenshot_1.png

Ürünler daha kargoya verilmedi.
USB belleği fiyatı uygun geldiğinden ReadyBoost, Windows 10'da temiz kurulum ve birkaç küçük işlem için aldım. Yani pek de ihtiyacım yok. Bugün 860 EVO SSD'nin 368TL'ye düştüğünü gördüm ve aklımda soru işareti kaldı. Sizce bu iki ürünü iptal edip Samsung SSD'yi almaya değer mi? Ayrıca Amazon kaç gün içinde para iadesi yapar?

Aşağıdaki iki ürünü 2 gün önce 371TL'ye sipariş verdim;

Eki Görüntüle 812993

Ürünler daha kargoya verilmedi.
USB belleği fiyatı uygun geldiğinden ReadyBoost, Windows 10'da temiz kurulum ve birkaç küçük işlem için aldım. Yani pek de ihtiyacım yok. Bugün 860 EVO SSD'nin 368TL'ye düştüğünü gördüm ve aklımda soru işareti kaldı. Sizce bu iki ürünü iptal edip Samsung SSD'yi almaya değer mi? Ayrıca Amazon kaç gün içinde para iadesi yapar?
Samsung SSD'ler piyasadaki en iyi ssd lerden biri denebilir iptal etme hakkınız varsa bence iptal edip samsung alın.

Sen 32 GB USB'yi ReadyBoost yapmak için mi aldın?
Samsung daha iyidir. İçinden biraz sanal bellek ayırırsın, çok daha etkili olur.
Aslında ReadyBoost sonradan aklıma geldi, 8GB ram kullanıyorum şuan. Kısa bir süreliğine bu şekilde kullanacağım sanırım. Sonradan 16GB yükseltme yapacağım. Sanal bellek olayında da haklısınız SSD den sanal bellek daha mantıklı. Para iadesi hakkında bir bilginiz var mı?

ReadyBoost günümüzde hiçbir işe yaramaz desek yeridir. Hatta son 1 yıl içinde USB'nin sağ tık kısmı ile açılan yerde bir şeyler yaparken bir yapayım da test yapıp performans farkı olmadığını göreyim dedim. Bana yapmaya gerek yok ya da yapmaya gerek yok, bu yüzden yapmana izin vermiyoruz dedi Windows.

ReadyBoost günümüzde hiçbir işe yaramaz desek yeridir. Hatta son 1 yıl içinde USB'nin sağ tık kısmı ile açılan yerde bir şeyler yaparken bir yapayım da test yapıp performans farkı olmadığını göreyim dedim. Bana yapmaya gerek yok ya da yapmaya gerek yok, bu yüzden yapmana izin vermiyoruz dedi Windows.
İadenin kaç gün içerisinde olacağı hakkında bilginiz var mı? Biraz araştırma yaptıktan sonra ısınma sorunu ve malzeme kalitesi nedeniyle USB bellekten vazgeçtim. Samsung SSD alacağım.

SanDisk Ultra 3D kaliteli bir model. İsterseniz değiştirebilirsiniz ama değiştirmeseniz de olur. Ha, ben olsam değiştirirdim.

ReadyBoost teknolojisinin ise artık pek bir önemi kaldığını söyleyemeyeceğim. Sırf onun için bir USB bellek aldıysanız ikisini de iade edip 860 EVO alabilirsiniz fakat depolama amaçlı da kullanacaksanız gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı