Sandisk Standart 128 GB SSD İncelemesi

Evet arkadaşlar geçenlerde SSD elime ulaştı ve bugün sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. İlk olarak kutu içeriğinden başlayalım:

Gayet ufak bir kutuda geldi ve çok hafifti :)

Kutunun arkasında 3 yıl garantili olduğuna dair bilgi ve benzeri yazılar var.

Kutu içeriği de oldukça sade, SSD'nin kendisi, garanti belgesi ve kullanım klavuzları.

Burda da Samsung HDD ile Sandisk SSD yanyana. Şunu söylemeliyim ki SSD gerçekten daha hafif ve biraz daha ince ;)

SSD'nin statik koruma poşetini HDD'ye taktım, ola ki bir gün lazım olur elde bulunsun...

Samsung HDD'nin test sonuçları. Veriye erişim hızı günümüzdeki HDD'lerden bile yüksek.

Bu da SSD'nin sonuçları. Veriye erişim hızı oldukça düşük.
Ve bir not düşeyim: Ben bu SSD'yi Casper laptobumda kullanıyorum ve SATA 2 ile aldığım sonuçlar bunlar ise bunu SATA 3 ile kullanacak birisi daha yüksek performans alacaktır :)

Ürünün artıları:
* F/P ürünü olması (İnternette 190 TL)
* Hızlı ve hafif olması
* Günlük kullanımda buna göre daha pahalı olan markalarla aynı performansı verebilmesi
* 3 yıl garantili olması

Ürünün eksileri:
* 128 GB olmasına rağmen kullanılabilir miktarın 117 GB olması
* Win8.1 kurduktan sonra ise size kalan alanın 100 GB olması
* Kutusundan bir takım aparatların çıkmaması

Tavsiyem ve Deneyimlerim:
Bu ürünü gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Eğer boyutundan şikayetçiyseniz daha yüksek kapasiteli modellerine yönelebilirsiniz veya fazladan HDD ile birlikte kullanabilirsiniz. Benim Casper laptobumda Win8.1 10 saniyede tamamen açılmış oluyor ve neye basarsam basayım hemen tepki veriyor ki bu çok güzel :) Bilgisayarım resmen kendine geldi, eğer sizinde sistem özellikleriniz yeterli veya iyi ise sizde SSD'ye terfi yapın. Dediğim gibi çok yüksek performans gibi bir beklentiniz yoksa, bu ürünü tavsiye ederim...

Tüm Technopat ailesine iyi günler ;)

Ben de bu SSD'ye sahibim ve 10 saniyeye yakın bir sürede bilgisayar boot oluyor.Bence F/P güzel bir SSD ama şahsen 840 Evo alırdım.
Not:Bu hediye geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı