SanDisk Ultra Flair vs Cruzer Force vs Cruzer Glide vs Ultra Fit

Hangi SanDisk USB Bellek?

• Ultra Flair

• Cruzer Force

• Cruzer Glide

• Ultra Fit

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Ben Ultra Flair 64 GB aldım. Hem çok ısınıyor hem de kapasitesinde 2,5GB kayıp çıktı. ~61,5GB (Windows'a göre 57,29 GiB) gözüküyor. CrystalDiskMark ile sıralı okuma yazma testi yaptım. Sırasıyla 174 ve 53 MB/s çıktı. Hızına bir şey demiyorum ama diğer iki konu yüzünden rahatsızım. İkinci ve son SanDisk flash belleğim oldu.

Son düzenleme:
Ben Ultra Flair 64 GB aldım. Hem çok ısınıyor hem de kapasitesinde 2, 5GB kayıp çıktı. ~61, 5GB (Windows'a göre 57,29 GiB) gözüküyor. CrystalDiskMark ile sıralı okuma yazma testi yaptım. Sırasıyla 174 ve 53 MB/s çıktı. Hızına bir şey demiyorum ama diğer iki konu yüzünden rahatsızım. İkinci ve son SanDisk flash belleğim oldu.

Boyutunun o şekilde gözükmesi normal, ısınması da normal :)

@kaiser soze hayır, eksik değil. Windows gibi işletim sistemleri tarafında hesaplama yaparken direkt olarka 64 GB görünmesini beklemeyin.

1 TB disk bile 974 GB gibi gözüküyor. @Emir M. hocam müsaitse detaylı bilgi verebilir size.

Mesajımı okumadın sanırım. Sana Windows'un 57, 2 GB gösterdiğini söyledim. Bu geri zekalı işletim sisteminin nasıl hesap yaptığını gayet iyi biliyorum. Ben 64GiB olmasını beklemiyorum zaten. 64 milyar byte değerinin Windows'taki karşılığı 59, 60GiB olması gerekiyordu.

Boyutunun o şekilde gözükmesi normal değil. Basbaya eksik.

Eksik değil. Windows'un boyut hesaplama sistemi farklı işliyor sadece. Sisteminizde hiç USB'den başka disk yok mu? Onların boyutuna da bakın tam olmadığını göreceksiniz, onlarda mı eksik? Benim 32 GB USB bellek 28 olarak gözüküyor mesela, aman Allah'ım malzemeden çalmışlar. :D

Mesajımı okumadın sanırım. Sana Windows'un 57, 2 GB gösterdiğini söyledim. Bu geri zekalı işletim sisteminin nasıl hesap yaptığını gayet iyi biliyorum. Ben 64GiB olmasını beklemiyorum zaten. 64 milyar byte değerinin Windows'taki karşılığı 59, 60GiB olması gerekiyordu.

USB'lerde var mı bilmiyorum fakat Over Provisioning yapılmış olabilir.

64 milyar byte ~59,60 GiB (Windows hesabı)

Niye insanlar okuduğunu anlamıyor? Bana niye geri zekalı muamelesi yapıyorsunuz? 25 yıldır PC kullanıyorum. Uygulamalı matematikte doktora öğrencisiyim. Doğrusunu biliyorum. Hesabını da biliyorum. Alın size veriler. Buna normal diyene daha da cevap yazmayacağım. Hayatımda hiçbir flash bellek, HDD veya SSD'de bunu görmedim.

Flair.jpg

Ekran görüntüsü 2023-08-02 174933.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı