SanDisk Ultra II 240 GB SSD Düşük Okuma/Yazma Hızı

oguzugu

Kilopat
Yer
ANKARA
Technopat izleyicisi olarak SSD'ye sonunda sahip oldum ama nedense aldığım ürün 550/500 olmasına rağmen testlerde hiç 450 üzerinde görmedim. Standart değerlere neden ulaşamadığım hakkında bana yardımcı olur musunuz?
045.png

046.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Crsytal disk mark ta daha iyi sonuclar elde edersiniz. Cogu firma bu programin verdiği degerlere yakin verir degerleri. Ömer senin ssd ultra plus olandandir. Onun degerleri daha dusuk Ultra ii ye gore.

Crsytal disk mark ta daha iyi sonuclar elde edersiniz. Cogu firma bu programin verdiği degerlere yakin verir degerleri. Ömer senin ssd ultra plus olandandir. Onun degerleri daha dusuk Ultra ii ye gore.

Yok, ikimizinki de aynı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 129
Öncelikle kusura bakmayin mobilden 2 kere aynı mesajı atmisim. Sandisk Ultra ii de 200mb yazma degerleri almamalisiniz. Cozum bilmiyorum fakat Crystal Disk Mark testi daha iyi çıkar diye düşünüyorum. Diski de cok doldurmamaya çalışın.

Öncelikle kusura bakmayin mobilden 2 kere aynı mesajı atmisim. Sandisk Ultra ii de 200mb yazma degerleri almamalisiniz. Cozum bilmiyorum fakat Crystal Disk Mark testi daha iyi çıkar diye düşünüyorum. Diski de cok doldurmamaya çalışın.

Dostum aynı sorun bendede var.sandisk ultra 240 gb kullaniyorum.Hız olarak 300 mb'tı hiç geçmedi.Çözüm biliyorum demişsiniz.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla.

Dostum aynı sorun bendede var.sandisk ultra 240 gb kullaniyorum.Hız olarak 300 mb'tı hiç geçmedi.Çözüm biliyorum demişsiniz.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla.
Bilmiyorum demiştim ben :D Size birkaç soru soracağım ona göre yardımcı olayım. Anakartınız SATA2 mi SATA3 mü? SATA2 ise bu değerleri almanız normal. Eğer SATA3 ise ve bu değerleri alıyorsanız hangi programla test yaptığınızı öğrenebilir miyim?

Bilmiyorum demiştim ben :D Size birkaç soru soracağım ona göre yardımcı olayım. Anakartınız SATA2 mi SATA3 mü? SATA2 ise bu değerleri almanız normal. Eğer SATA3 ise ve bu değerleri alıyorsanız hangi programla test yaptığınızı öğrenebilir miyim?

Dostum heyecanla hızlı hızlı okurken biliyorum zannetmişim. :)
Anakartım sata 3.Hatta anakartımın ustunde 2. ssd var. sandısk plus 480 gb.Bu ssd de 400 mb'den fazla çıkıyor.Ama işletim sistemimin yüklü olduğu sabdisk ultra 240 gb ' 250 mb'yi geçmiyorum.Program ise as ssd benchmark diye bir program

Dostum heyecanla hızlı hızlı okurken biliyorum zannetmişim. :)
Anakartım sata 3.Hatta anakartımın ustunde 2. ssd var. sandısk plus 480 gb.Bu ssd de 400 mb'den fazla çıkıyor.Ama işletim sistemimin yüklü olduğu sabdisk ultra 240 gb ' 250 mb'yi geçmiyorum.Program ise as ssd benchmark diye bir program
Crsytal Disk Mark ile de ölçebilir misiniz? Bu arada SATA kontrolcüleriniz son sürüm mü diye kontrol edin.

Dostum ssdsandiskdashboard adlı bir program indirdim.İndirme esnasında senin dediğin programla ölçtüm 200 kusur mb çıktım.Ssdsandisk dashboard programını açtım trim diye nir şey var onu yaptım.Sonra as ssd programıylada senin dediğin programlada 450 mb'yi geçti

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı