SanDisk Ultra M.2 SSD alınır mı?

yagami_light

Hectopat
Arkadaşlar bu SSD neden ucuz ben yakın zamanda bir SSD almayı planlıyorum. Fakat kafamın karıştığı yerler var öncelikle SATA SSD mi almalıyım yoksa M.2 SSD mi almalıyım.
-Diğeri SATA SSD'lerin hepsinin okuma hızları 550-500 değerlerinde peki o zaman Samsung'un EVO serisindeki farklar nedir?
-Evet arkadaşlar ayrıca 500TL bandında bana 500GB en mantıklı SSD seçimini atar mısınız?
laptop:Asus TUF Gaming FX505DT-BQ180

Arkadaşlar bu SSD neden ucuz ben yakın zamanda bir SSD almayı planlıyorum. Fakat kafamın karıştığı yerler var öncelikle SATA SSD mi almalıyım yoksa M.2 SSD mi almalıyım.
-Diğeri SATA SSD'lerin hepsinin okuma hızları 550-500 değerlerinde peki o zaman Samsung'un EVO serisindeki farklar nedir?
-Evet arkadaşlar ayrıca 500TL bandında bana 500GB en mantıklı SSD seçimini atar mısınız?
Laptop: ASUS TUF Gaming FX505DT-BQ180

Alınır sorunsuz bir SSD.

Normal tüketici için sorun teşkil etmez.

Niye ucuz olduğuna gelince, DRAM olmadığı için

İçinde DRAM bulunmayan SSD'lerin uzamış kullanımda ve arka arkaya yapılan işlerde performansları düşüyor. Çünkü bir bellek kontrolcü olmayınca hangi bilginin nerde olduğunu hafızasında tutamıyor. Bilgiyi depolamak ve bulduğunda hızlı getirip götürmek gibi, bulmak da mühim aslında. Kabaca latency farkına yol açıyor.

Ben alacak olsam tavsiye edilen Kingston'ı alırdım :) Daha iyi bir SSD.

Geri
Yukarı