Çözüldü SanDisk USB İle Format Atılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Donanım özelliklerinizi bilmiyorum. Ancak olabilecek bir sorunu paylaşmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam Lenovo' nun bir modelinde de karşıma çıkmıştı.

Media Creation Tool adlı programı kullandım, USB'mi seçtim o kendisi hazırladı USB'yi. Bi ISO dosyası ile değil yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB belleği harddisk 1. sıraya aldıktan sonra BOOT sıralamasından da onu seçtiysen problem yok. Anakartın eskiyse eğer USB portu USB 1.1 yani eski standartta çalışabiliyor. İlk attığın resimdeki ekranda bir 20 dk. bekle, ilerleme olmazsa USB'de ya da kurulum dosyasında sorun vardır.

Başka bilgisayarda deneme şansın varsa yükleme ekranı geliyor mu ona bak. Format için de SANDISK kullanma, bozulabiliyor. :D

Kurulum dosyasında sorun olması imkansız gibi çünkü windowsun kendi sitesinden indiriyorum, 20dk işini deneyeceğim ama windows simgesinin altında dönen bir şey yok yani bir şey yükleniyor mu yüklenmiyor mu anlamıyorum gibi. Başka USB alıcam yarın kısmetse SanDisk olmayan inşallah onla olur, yardımın için teşekkürler.

Bir dahaki sefere ISO olarak indir. Lazım olunca USB'ye yazdırır, tekrar tekrar kullanırsın.

15-20 dk. sonra aşağıda dönen animasyon gelecektir bir sorun yoksa. Ancak bu şekilde format atmak işkence olur, çok uzun sürer.

Başka bir USB portunu dene. Ön portları kullanıyorsan arkadakileri deneyebilirsin. Ama muhtemelen USB 1.1 olarak çalışıyor.

Bir dahaki sefere ISO olarak indir. Lazım olunca USB'ye yazdırır, tekrar tekrar kullanırsın.

15-20 dk. sonra aşağıda dönen animasyon gelecektir bir sorun yoksa. Ancak bu şekilde format atmak işkence olur, çok uzun sürer.

Başka bir USB portunu dene. Ön portları kullanıyorsan arkadakileri deneyebilirsin. Ama muhtemelen USB 1.1 olarak çalışıyor.
Nasıl çalıştığını nerden öğrenebilirim acaba 1.1 mi öğrenmek istiyorum deneyeceğim bu arada
Ayarını düzgün yapın. Bende 16 GB ve 32 GB olmak üzere 2 adet Sandisk USB bellek var. Ikisi ile sorunsuz format atılıyor.
Ayar derken neyden kastediyosunuz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı