Windows 10 USB ile UEFI format atılmıyor

Ximurg

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim,

"MSI Z270 PC Mate" anakarta sahibim daha önce birçok kez format attım. fakat şu anda USB ile UEFI format atamıyorum. Anakartım UEFI destekliyor. Hem "Windows kurulum sihirbazı" ile hem de "Rufus" ile USB'yi hazırlamama rağmen. Boot Manager'dan USB belleği seçip yeniden başlattığımda bilgisayar siyah ekranda kalıyor (herhangi bir "-" vb bir simge çıkmıyor) ve herhangi bir ilerleme olmuyor. Farklı USB belleklerde denedim fakat bir değişiklik olmadı. MSI anakartlara format ile ilgili videoyuda izledim aynı adımlara uyguladım. Fakat bir değişiklik olmadı.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle herkese sağlıklı günler dilerim,

"MSI Z270 PC Mate" anakarta sahibim daha önce birçok kez format attım. Fakat şu anda USB ile UEFI format atamıyorum. Anakartım UEFI destekliyor. Hem "Windows kurulum sihirbazı" ile hem de "Rufus" ile USB'yi hazırlamama rağmen. Boot Manager'dan USB belleği seçip yeniden başlattığımda bilgisayar siyah ekranda kalıyor (herhangi bir "-" vb bir simge çıkmıyor) ve herhangi bir ilerleme olmuyor. Farklı USB belleklerde denedim fakat bir değişiklik olmadı. MSI anakartlara format ile ilgili videoyuda izledim aynı adımlara uyguladım. Fakat bir değişiklik olmadı.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan yardımcı olabilirse sevinirim.

Hocam o benim de başıma gelmişti bir defasında. Rufus da USB yazdırırken GPT bölüm düzeni seçtikten sonra aşağıdan dosya biçimini NTFS yapmanız gerekiyor, eğer FAT32 olarak yazarsanız öyle siyah ekranda kalıyor.

Hocam o benim de başıma gelmişti bir defasında. Rufus da USB yazdırırken GPT bölüm düzeni seçtikten sonra aşağıdan dosya biçimini NTFS yapmanız gerekiyor, eğer FAT32 olarak yazarsanız öyle siyah ekranda kalıyor.

Teşekkürler hocam önerin için. Rufus'la denediğimde FAT32 olarak yazmıştım bir de o şekilde deneyeyim.

2017 de toplamıştım çok eski sayılmaz hocam.
3-4 yıllık yani yaklaşık ama diskler çok çabuk hasar görebilir veya hiçbir şey yokken kendi kendine de bozulabilir hocam. Benim tavsiyem bir yerden ayarlayın ya da başka bir bilgisayardan ödünç olarak söküp sizinkine takıp format atmayı deneyin. Bunu ancak böyle açıklığa kavuşturursunuz.

3-4 yıllık yani yaklaşık ama diskler çok çabuk hasar görebilir veya hiçbir şey yokken kendi kendine de bozulabilir hocam. Benim tavsiyem bir yerden ayarlayın ya da başka bir bilgisayardan ödünç olarak söküp sizinkine takıp format atmayı deneyin. Bunu ancak böyle açıklığa kavuşturursunuz.

Anladım hocam deneyeceğim. Teşekkürler.

Disk yönetimini incelerken SSD'de 2 tane kurtarma bölümü olduğunu fark ettim acaba format atamamamın bununla bir ilgisi olabilir mi?
Disk 0: HDD.
Disk 1: SSD.

1587f2bbb3e06e132335360fdbee3b4d.png

Son düzenleme:
Anladım hocam deneyeceğim. Teşekkürler.

Disk yönetimini incelerken SSD'de 2 tane kurtarma bölümü olduğunu fark ettim acaba format atamamamın bununla bir ilgisi olabilir mi?
Disk 0: HDD.
Disk 1: SSD.

Eki Görüntüle 1039292

Sanmıyorum hocam çünkü sizin sisteminiz SSD'ye Windows kurmaması değil ki hiç ön yüklemiyor. Eğer yükleyip disk biçimlendirme kısmında yüklemese dediğiniz olabilirdi.

Geri
Yukarı