Sanırım ben UFO görüyorum!

Ritualist

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Ahşap üst yüzey işlemcisi
Merhaba arkadaşlar.

Bir çok kez merak ediyordum. Bazen belli aralıklarla veya zamanlarla diyeyim akşam vakitleri gökyüzünde yıldız gibi parlayan bir cisim görüyorum. Bunu nasıl ifade edebilirim bilemiyorum. Ne çok uzakta olan bir cisim nede çok yakında. Önce ilk fark ettiğimde genelde yaydığı ışık hızlı bir şekilde çoğalıyor. Birkaç saniye (bazen 15-20 saniye)boyunca gökyüzünde ilerliyor ve sonra yaydığı ışık hızlıca azalıyor ve en sonunda görünmüyor.
Şimdi aklımdakiler şu; Bu bir uçak olamaz. Çünkü uçakların kırmızı ışıkları yanıp söner ve uçaklar şehir üstünden geçmiyorlar. Alanya'da yaşıyorum. Buradaki Gazipaşa Hava Alanına giden uçaklar hep denizin üzerinden uçuyorlar. Helikopter ve benzeri bir şeyde olacağını sanmıyorum çünkü o zamanda sesi duyulur o kadarda yüksekten uçmaz.
2009 yılında gördüğüm çok net bir UFO var. Bu UFO yaklaşık 400-500 metre yükseklikteydi. Ve yaydığı ışığı şöyle anlatayım. Hani akşam vakti sokak lambasına bakarsınız ya işte o sokak lambasının ışığının bembeyaz olduğunu düşünün ve gökyüzünde olduğunu düşünün. Biraz korkutucu gelebilir. O zamanlar otelde çalışıyordum ve bir sürü Rus turiste gösterdim ve sordum hepside olabilir dediler.
Geçenlerde kafa ayarının hangi bölümü hatırlamıyorum orada @Recep Baltaş teleskoplar ile bazı uyduları görebiliriz demişti. Benim bu ara sıra gördüğüm cisim bir uydu olabilir mi?
Peki ya siz böyle bir şey gördünüz mü hiç?

Konu ile ilgili şu video güzel bir örnek olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ve bu video
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dilek balonu değil ya. O balonlar yerden yükselirken bile görünüyor. Sanırım yazımı tam okumamışsın. Birden bire gökyüzünde yıldız gibi parıldayan bir cisim beliriyor ve bu cisim bir süre sonra hızlıca ışığı azalıp kayboluveriyor. Hani uydular yer değiştiriyor diyeceğim ama bu şekilde değiştirmiyordur. Böyle ampul gibi ışıklarının yanacağını sanmıyorum.

UFO ile karıştırılan şeyler listesine şimşekle başlıyoruz. Gökyüzünde çakan şimşekler, öncesinde ve sonrasında başka ışık oyunları da yaratır. Bu nedenle, gökyüzünde görünce heyecanlandığınız danseden ışıkların nedeni şimşekler olabilir. Hatta bulutlarda yüklü olan elektrik, şimşek çakmadan da ilginç görüntüler yaratabiliyor.

Uzay gemileriyle karıştırılan bir başka şey de füzeler. 2009’da Norveç semalarında mavi-yeşil ışıklardan oluşan helezon şeklinde ışıklar görüldü. Bu da tabii görenleri şaşkına çevirdi. Ertesi gün gazeteler Norveç’i ziyaret eden UFO haberleriyle doluydu. Ancak Rusya’dan gelen açıklamada, yeni denenen bir füzenin hatalı çıkış yapması sonucunda Norveç hava sahasına girdiği söylendi ve tabii özür dilendi.

UFO’larla karıştırılan bir başka şey de, tuhaf bulut şekilleri. Bazen tavşana veya çiçeğe benzettiğimiz bulutlar kimi zaman da devasa bir UFO şeklinde olabiliyor. Buna bir de güneş ışıkları eklenince UFO’nun sağında solunda parlayan ışıklar da eksik olmuyor. İlginç bulut şekillerine, rastlantılar dışında, rüzgar veya sesten hızlı uçan jetler de sebep olabiliyor.

Uzay gemisi olduğu düşünülen bir başka şey de balonlar. Bu bir meteoroloji balonu olduğu gibi, bir doğum günü partisinde özgürlüğüne kavuşturulan uçan balonlar da olabilir. Helyum dolu balonlar patlayana kadar atmosferde seyahat ederler. Hele de toplu halde bırakıldılarsa, yanyana uçan 10 rengarenk balon tabii UFO ile karıştırılabiliyor.

Sık sık UFO ile karıştırılan bir başka şey de Venüs gezegeni. Güneşle dünya arasındaki ilk gezegen olan Venüs’ün pırıl pırıl parlayan ışıklarını görenler UFO olduğunu sanıyor. Tabii yanılıyorlar. Ayrıca dünya batıdan doğuya dönerken, Venüs ise ters istikamette, doğudan batıya döner. Bu nedenle Venüs bize hareket ediyormuş gibi görünür. Bu da haliyle bir diğer UFO yanılgısı yaratıyor.

UFO’larla karıştırılan şeyler listesinde uçaklara geldik. Bulutların arasına girip çıkan uçakların UFO ile karıştırılması kadar doğal bir şey yok. Hele de geceyse. Gündüz güneşten gelen ışıkların yansıması, gece ise uçağın kendi ışıklarının oluşturduğu görüntüler uçakların sık sık UFO ile karıştırılmasına neden oluyor.

UFO’larla karıştırılan bir diğer şey de askeri denemeler. Bu bir silah da olabilir, insansız hava aracı da veya yüksek irtifada kullanılmak üzere geliştirilen bir paraşüt de. Örneğin, en ünlü uzaylı komplo teorilerinden biri olan Roswell olayında UFO ile karıştırılan cisim aslında bir casus balondu. Ya da öyle iddia ediliyor diyelim.

Kaynak : Oha Diyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı