Şantaj altındayım

SH734

Hectopat
Daha fazla  
Telegram'dan sexting yapıyordum, sohbette fotoğraf atan taraf benim. Mesajlaştığım kişiyi gruplardan rastgele bir şekilde buldum ve attığım mesajlarda yüzüm gözükmüyor.
Dün WhatsApp üzerinden +44'lü numaradan şantaj mesajları aldım. Ailemin bilgilerini bulmuş ve beni bununla tehdit ediyor para istiyor.
Telegram'da numaram açıkmış düne kadar bilmiyordum ya numara üzerinden ulaştı bilgilerime ya da yakından tanıdık birisi bunu yapan.
Mesajlarda herhangi bir zorlama ücret teklif etme veya -18 yaş durumu yok. Ne yapmam gerek polise gitsem bu işi çözebilir miyim?
1 sn.
2 sn.
1 sn.
Şeklinde sesli mesaj attı ama sesi bozarak atmış buradanda bir şey çıkar mı?
Ne yapacağımı bilmiyorum yol gösterecek birileri var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani böyle şeyler yaparken anonim olmamanın bedelini ödemişsiniz. Polise gitseniz bile bir şey çıkmaz %90. he atar mı atmaz mı bilmiyorum. Ama dediğim gibi oturup dua etmekten başka bir şey yapamazsınız. Yakından tanıdığınız birinin böyle bir şantaja gireceğini düşünmüyorum.

Whatsapp sohbetleri sanırım delil kaydı olarak sayılmıyor ama sizi şikayet etseler bile santaja uğramışsın. Olası bir davada senin avukatının kazanacağını düşünüyorum. Rahatsız olduysa ilk başta gidip dava açacaktı. Santajla durum berabere.

Geri
Yukarı