Çözüldü Santral konumu öğrenilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dot

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Özel Güvenlik (Silahlı)
Merhabalar. Birçok internet servis sağlayıcısının Türk Telekom altyapısını kullandığını biliyoruz (tabii istisnalar hariç). Peki kullandığımız ISS'in şehrimizde/ilçemizde bağlı bulunduğu santralin konumu bulunabilir mi? Ya da ilçe ilçe saha dolaplarının isim ve konum listesi gibi bir şey var mı, varsa kullanıcıların bunlara ulaşma izni var mıdır? Örneğin ben TurkNet kullanıcısıyım ve bağlı bulunduğum santralin ya da dolabın hangisi olduğunu biliyorum. Ama mevcut konumunu bilmiyorum. Buna müşteri hizmetlerini aramadan nasıl ulaşılabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Santral binaları çoğunlukla PTT binaları/Müdürlük binalarıdır. Bağlı olduğunuz saha dolabını ise kodundan bulabilirsiniz.
Evet bulunabilir. Ben buldum. Bizim evin karşısında internet santrali var.

Merhabalar. Birçok internet servis sağlayıcısının Türk Telekom altyapısını kullandığını biliyoruz (tabii istisnalar hariç). Peki kullandığımız ISS'in şehrimizde/ilçemizde bağlı bulunduğu santralin konumu bulunabilir mi? Ya da ilçe ilçe saha dolaplarının isim ve konum listesi gibi bir şey var mı, varsa kullanıcıların bunlara ulaşma izni var mıdır? Örneğin ben TurkNet kullanıcısıyım ve bağlı bulunduğum santralin ya da dolabın hangisi olduğunu biliyorum. Ama mevcut konumunu bilmiyorum. Buna müşteri hizmetlerini aramadan nasıl ulaşılabilir?
Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed
Adresinizi girerek tahmini uzaklığı görebilirsiniz. Bende metresi metresine doğru çıkmıştı.

En garanti yol Türk Telekom İşletme Amirliği'ne gitmek veya arayıp sormak. Sonuçta altyapı onların.

Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed
Site kafayı bozmuş. Lokasyonumda 76 Megabit gösteriyordu, şu anda ilimin her yeri için Sorguladığınız haneye ait altyapı bilgisi bulunamadı. Diyor. Altyapı falan yerli yerinde.

Gerçekten sitede sorun var. Zaten düzgün gösterdiği zaman da santral mesafesini yanlış gösteriyordu. Salı günü Türk Telekom (santralin olduğu Telekom) ziyaret gerçekleştirdim. Kapıyı açık bulunca girdim. Bu Salı. Eve 4 metre ya var ya yok. Santral neresi dedim. Bu binada santral dedi. Bizim sokakta saha dolabı var mı diye sordum. Zaten hiç saha dolabı da görmüyordum. Hayır yok dedi. Çok yakınmışsınız bize zaten dedi. Direkt santralden hizmet veriyoruz binanıza dedi.

Geri
Yukarı