Sapphire 5500 XT 8 GB ve 2600X sistem toplama

Alemdar11

Decapat
Selamlar,

Sapphire 5500 XT 8 GB ve Ryzen 5 2600X sistem toplayacağım birkaç gün içerisinde. 5000 serisinin yazılım problemleri hala devam ediyor mu ve Sapphire Pulse modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ek olarak işlemci ve ekran kartımın uyumu nasıl? Tüm sorularımı cevaplarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

@kino hocam kartın kullanıcısı en güzel açıklamaları size o yapar kart ile alakalı. Online değil ise şu anda 5500XT en sorunsuz 5000 serisi kartlarından biri. Soğutma olarak Pulse modeli de gayet tatmin edici. Fiyatı 2050TL idi en son bir indirimde oradan alabilirsiniz.

Evet, sizin de dediğiniz gibi incehesap üzerinden alacağım. Değerli yorumunuz adına teşekkür ederim.

5500 XT'nin 2019 sonu 2020 başı hariç sürücü sorunu olmadı. Diğer 5000 serisi kartlar ile aynı yongaya sahip değil. Nisan'dan beri kullanıyorum sessiz, serin, sorunsuz bir kart.

Burada kendi test videolarım var o kartlar bakabilirsin.
Yorumunuz adına teşekkür ederim hocam, o halde bu modeli alacağım.

Sapphire hakkında kişisel görüşüm değil ancak, tecrübeyle çok ağır bedeller ödemiş bir çok tanıdığım mevcut. Ayrıca 5500 xt gibi bir kart için 8 GB bellek bir tık fazla gibi geldi bana. Eğer 2K çözünürlükte kullanmayacaksanız mevcut ise 4 GB modellere bakarak tasarruf edebilirsin. Yine 8 olsun bizim olsun dersen MSİ, Asus gibi tasarımlarına yönelebilirsin, arada çok büyük bir fiyat farkı olmayacağını düşünüyorum. Sapphire alma konusunda kararlıysan bence pulse yerine nitro+ tasarımlara yönelmen mantıklı olacaktır, hem soğutma hemde genel performans için, ama bana soracak olursan çok büyük bir fark yok 400 lira gibi bir fark ödemek için geçerli sebepler değil bunlar. Önerilerim deneyimini çok düşük düzeyde etkileyecek şeyler, satarken 8 GB tabiki daha kolay olacaktır. Kısacası bir standart olduğu için hangisini alırsan al, son deneyimin fark edilir düzeyde değişmez. Burada yapılacak en iyi hamle bütçe dostu kartına oynamak olacaktır.

Sapphire hakkında kişisel görüşüm değil ancak, tecrübeyle çok ağır bedeller ödemiş bir çok tanıdığım mevcut. Ayrıca 5500 xt gibi bir kart için 8 GB bellek bir tık fazla gibi geldi bana. Eğer 2K çözünürlükte kullanmayacaksanız mevcut ise 4 GB modellere bakarak tasarruf edebilirsin. Yine 8 olsun bizim olsun dersen MSİ, Asus gibi tasarımlarına yönelebilirsin, arada çok büyük bir fiyat farkı olmayacağını düşünüyorum. Sapphire alma konusunda kararlıysan bence pulse yerine nitro+ tasarımlara yönelmen mantıklı olacaktır, hem soğutma hemde genel performans için, ama bana soracak olursan çok büyük bir fark yok 400 lira gibi bir fark ödemek için geçerli sebepler değil bunlar. Önerilerim deneyimini çok düşük düzeyde etkileyecek şeyler, satarken 8 GB tabiki daha kolay olacaktır. Kısacası bir standart olduğu için hangisini alırsan al, son deneyimin fark edilir düzeyde değişmez. Burada yapılacak en iyi hamle bütçe dostu kartına oynamak olacaktır.
Hocam 4 VRAM almamasını tavsiye ederim. Çünkü neredeyse her yeni nesil oyun 4 VRAM üstü kullanmaya başlıyor. Bu gidişle daha da artarsa 4 VRAM kartlar tarihe karışır gibi geliyor bana.

Geri
Yukarı