Sapphire 7950 yük altında 90 derece normal mi?

efeemre55

Kilopat
Daha fazla  
Bir kaç konuda arkadaşların yakarışlarına şahit oldu. Ekran kartlarını oyun sırasında 65-70 dereceyi göremesiyle ilgili. Ben Sapphire 7950 ekran kartına sahibim ve ekran kartım 85-90 derecelerde stabil, oldukça düzgün şekilde çalışıyor. Sorun bende mi yoksa her ekran kartının çalışma ısısı farklı mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında 90 derece biraz fazla ama kartınız zaten ısınan bir kart. 90 derece olduğu zaman fan devirleri ne durumda oluyor?

Bir kaç konuda arkadaşların yakarışlarına şahit oldu. Ekran kartlarını oyun sırasında 65-70 dereceyi göremesiyle ilgili. Ben Sapphire 7950 ekran kartına sahibim ve ekran kartım 85-90 derecelerde stabil, oldukça düzgün şekilde çalışıyor. Sorun bende mi yoksa her ekran kartının çalışma ısısı farklı mı ?
Ekran kartını yeni aldıysan normal değil kardeşim. Ama eski bir ekran kartıysa fanları bir kontrol et. Toz birikmiş olabilir yada termal macun kurumuş olabilir.

Kartı 6 aydan fazla zamandan beri kullanıyorsanız macununu deģiştirin. Zaten o sıcaklıkda çalışıyorsa termal macun kurumuştur.

HD 5450 70 derece olunca kasanın içinde dalgalanmalar başlıyor :ROFL:
Bence iyi kışın odan sıcak olur (y)
Tabikide kötü fazla ısınan bir kart.

Benim bildiğim şu ki, bu tarz kartlar yüksek sıcaklıklarda çalışır. Ha, düşüremez miyiz sıcaklığı ? Macun, temizlik vb. olaylar ile kesinlikle düşürürüz. Ama bu halde kullandın diye de bir şey olacağını sanmam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı