Sapphire 7950 yük altında 90 derece normal mi?

Ekran kartının soğutması nedir?
Sapphire dual-x - trı-x gibi ?
Eğer tek fanlı referans model gibiyse (kırmızı-siyah renkli) o çok ısınıyor biliorum.

Benim Asus DC II HD 7950 TOP V2'de 80 derecelerde çalışıyor 1,5 yıllık kart. Yani bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Azıcık OC ile voltaj verdiğim zaman birden fırlıyor sıcaklık eski incelemelere baktığımda 65 derecede çalıştığını görüyorum. Önerileriniz var mı? 1 yıldan fazla daha garantisi var içini açmak da istemiyorum toplayamam büyük ihtimalle acaba servis yeniliyor mu termal macunu?

Benim Asus DC II HD 7950 TOP V2'de 80 derecelerde çalışıyor 1,5 yıllık kart. Yani bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum. Azıcık OC ile voltaj verdiğim zaman birden fırlıyor sıcaklık eski incelemelere baktığımda 65 derecede çalıştığını görüyorum. Önerileriniz var mı? 1 yıldan fazla daha garantisi var içini açmak da istemiyorum toplayamam büyük ihtimalle acaba servis yeniliyor mu termal macunu?
Fanları bir kontrol et kardeşim tozlanmış olabilir bunun dışında termal macun da kurumuş olabilir. ama 80 derece tehlike çanları çaldıran bir sıcaklık değil.

Fanları ve ısı yapraklarının arasını vs. basınçlı hava ile temizledim yani tozla kesinlikle alakası yok herhalde termal macun kurudu ne kadar manyak ve cesur da olsam ekran kartımı parçalamaya yemiyo valla :D.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı