Elektronik Sapphire AMD Radeon RX 6800 Nitro+ 12749TL

Yaş 12-13 falan galiba. Sadece ısınamadığımı söyledim, karta kötü falan demedim hatta fiyatı da iyi dedim dikkat edersen. Hangi NVIDIA kart 80 dereceye çıkıyor orası da ayrı bir konu elbette. Fanboyluğun lüzumu yok, düzgünce yazıyorsan yazarsın yazmıyorsan boş mesaj yazma.

Profilime tıkla bak abi yaşıma, fanboyluk yapmadım sıcaklık konusu bu işin esprisiydi belki ağır geldi veya anlamamış olabilirsiniz ama bunu şu an sana açıklamamda boş mesaj oluyor ama neyse.

Profilime tıkla bak abi yaşıma, fanboyluk yapmadım sıcaklık konusu bu işin esprisiydi belki ağır geldi veya anlamamış olabilirsiniz ama bunu şu an sana açıklamamda boş mesaj oluyor ama neyse.
Yok ağır gelmelik bi durum yok, Nvidia fanı değilim sonuçta. Espri olarak algılamadım o an sen de kusura bakma.

Mükemmel fiyat iyi kart eğer garanti takıntınız yoksa RX 6800 XT BIOS'u kurup 15 FPS ekstra alabilirsiniz.

Kart güzel, 6000 serisi kartlarda yazılımsal sorunlar hızlı çözüldü, çözülüyor ondan yana korkmayın. Ama bu kartı da 650w psu ile kullanmayın. Kağıt üzerinde yeterli olur dense de yetmez. Wattman, donma, yer yer göz kırpma sorunları yaşarsınız. Amd kartlarda önerilen psu'dan 100-150w daha güçlü psu kullanmak en mantıklısı.

2.5K daha koyup 4070 alırdım ben olsam. Hem performans olarak daha iyi (6800XT ayarında) hem DLSS 3 + FG + daha iyi RT performansı sunuyor, aradaki fiyat farkı da hem performans farkını hem de ekstra özellikleri karşılayacak düzeyde, güç tüketimi olarak da daha iyi. Eski seri karta bu kadar fiyat vermek ne kadar mantıklı, tartışılır.

2.5K daha koyup 4070 alırdım ben olsam. Hem performans olarak daha iyi (6800XT ayarında) hem DLSS 3 + FG + daha iyi RT performansı sunuyor, aradaki fiyat farkı da hem performans farkını hem de ekstra özellikleri karşılayacak düzeyde, güç tüketimi olarak da daha iyi. Eski seri karta bu kadar fiyat vermek ne kadar mantıklı, tartışılır.
Bin lira altına 6800 XT, bin lira üstüne 6900 XT varken alınmasını pek mantıklı bulmuyorum. DLSS 3 harici bir şey yok kartta cidden dandik yurt dışında bile satılmıyor. Ona rağmen yurdum insanı hala yüksek fiyattan satıyor ciddi ciddi alan var galiba bunu 😀

Aylardır RX 6600 kullanıyorum ve 1 kere olsun WattMan hatasına rastlamadım. Daha öncesinde NVIDIA da kullandım çokça kez. AMD Radeon Software bana NVIDIA Denetim Masası'ndan çok daha kullanışlı geliyor. AMD kart kullanmaktan keyif aldığımı söyleyebilirim. Bazı durumlarda biraz zahmet gerektirebilir elbette. Önyargılarınızı kırıp AMD kart almanızı öneririm.

Yeterli olur.

Aklında soru işareti olanlar, kullanıcı yorumu isteyenler için: Aynı şekilde katılıyorum. Bende 6600'ü 1 yıldır kullanıyorum WattMan hatası almadım. Ki kart tam yük altında 7 8 saat aralıksız oyun oynadığım zamanlarda oldu. Ayrıca ASUS Dual'in soğutması çok çok iyi uzun saatlere varan oyun sürelerine rağmen maksimum 61, 62 dereceyi gördüm. NVIDIA'yla kıyaslanınca ayarları zevkinize göre ayarlamak, deneme yanılmayla teyit etmek için biraz mesai harcamanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı