Sapphire HD7770 GHz Edition Kullanıcı İncelemesi

hakean

Hectopat
Yer
Kütahya
Herkese merhaba. Önceki konunun kapanması üzerine tekar açmaya karar verdim. Öncelikle HD7770'i alırken çok kararsız kaldım. HD6850 ile karşılaşması, 128 bit bir kart olması vb nedenler. Fakat sonunda kararı verdim ve HD7770 GHz Edition aldım. Gayet memnunum.

Önceki kartım 9800 GT ile oynadığım oyunlarda neredeyse %50'yi geçen bir performans ve FPS artışı oldu diyebilirim (İşlemciye overclock ile). Kartın 28nm teknolojisiyle üretilmesi, GDDR5 belleğe sahip olması avantaj olurken 128 Bit arabelleğe sahip olması dezavantaj gibi gösteriyorlar. Fakat 1GHz lik işlemcisi 4500MHz'lik belleği, 128 Bit olmasını bir dez avantajdan çıkarıyor.

128 Bit olması kartta herhangi bir performans düşüklüğü oluşturmuyor. 28nm Teknolojisiyle üretilmesi, ısınmaması başlıca sevdiğim özelliklerinden diyebilirim. Kart boşta iken 28 derece, tam yükte 58-59 derecelere çıkabiliyor. Bunun yanında 7000 ve 6000 serisindeki bazı kartlardan (HD6850 vb...) daha fazla güç çekiyor. Güç kaynağım 630W olduğu için bir sıkıntı yaratmıyor. PCI EXP 3.0, OpenGL 4.2 vb. Direct 11, 1 GB'lık bellek ile donatılması, 6 ekranda çalıştırma, Eyefinity 2.0 vb sayamadığım bir çok şey, sevdiğim özellikler arasında. Kısacası sevmediğim bir yanı yok.

Kart biraz geniş. HDD'in yerini değiştirmek zorunda kaldım, sığmamıştı. Benim yorumlarım bunlar...

Gelelim FPS testlerine:

Hitman Absolution ULTRA ayarlarda 1366x768 çözünürlükte bir test çektim. Tabiki aldığım kart darboğaz yapmıştı ve E7400 ü 2.80GHz'ten 3.50GHz'e çıkardım, şu an sorun yok gibi. VSYNC açık ve kapalı olarak 2 Adet FPS testi bulunmakta. Sanırım işlemciden kaynaklanıyor FPS'nin az olması :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı