SAPPHIRE HD7850 O.C. Oyunlarda Çizgi Sorunu

recep5334

Kilopat
Öncelikle Sistemim :

SAPPHIRE HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI
AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI
CORSAIR 4GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ CL9 TEK MODÜL BELLEK
COOLER MASTER ELITE K280 500W MIDT ATX SİYAH KASA

Şimdi ben bu sistemi 2013'ün ağustos ayında topladım. İlk aldığım zamanlar hiçbir sorun yokken her oyunu fullde oynarken şimdi yine aynı oyunlarda fps sorunu yaşıyorum ve oyun oynarken bazen ekranda çizgiler çıkabiliyo. Bazı arkadaşlarım bunu güç kaynağın yetersizliğine bağladılar kasanın içindeki psu yetersiz dediler sizce onu değiştirsem sorun çözülür mü ve ekrandaki çizgiler neden çıkar ? Ama bu çizgilerin çıkma sorunu pc yi ilk aldığım zamandan beri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü güncel 500 watt ama araştırmalarıma göre kasanın içinde gelen psu 360 watt imiş öyle diyorlar.

En son olmadı garandiye göndermek zorunda kalıcam ama oda uzun iş kendim çözmeye çalışayım biraz.

Peki teşekkür ederim. Bir de mesela ilk aldığımdada oyun oynarken youtubeden müzik açardım sorun olmazdı. Bugün yine yaptım oyun oynarken pc bi anda dondu res atmak zorunda kaldım. Bence bu psu kaynaklı olduğunun göstergesi. Watt yetmediği için donmuş olabilir mi acaba ?

Çizgiler siyahsa bir şey diyemem ancak beyaz beyaz atıyorum. Kısayolların yanında çizgi oluşuyorsa monitörüne bağlı olan kablo tam oturmamıştır. Vidalarını sök. Tamamen içine kadar oturt. Ardından eşit şekilde sık. Düzelecektir. Benim de aynı sorunum vardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çizgiler şu şekilde mi?

WindowsXpgraphiccardfix.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı