Sapphire Markası Neden İyi/Kötü Deniyor?

Tolga Gürbüz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ne zaman AMD ekran kartı desek bazı kişiler Sapphire Nitro iyidir, paranız cebinizde kalır vs. diyor başka marka önermiyor, Bazı kişiler de Sapphire karşıtı. Kesinlikle Sapphire önermiyor, başka markalar öneriyor. Ben bu karşıtlığı anlayamadım, Sapphire önerenler Sapphire'den para mı alıyor? Bu Sapphire aşkı nedir? Ya da Sapphire önermeyenler neden önermiyor? Farkettiyseniz büyük tartışmalar bile yaşanıyor. Bu arada Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün tavsiyelerine göre MSI R9 390 kullanıcısıyım, ama bazen 100 TL fazla verip Sapphire R9 390X alsaydım diyorum. Bazende forumlardaki "Sapphire aldım bozuk çıktı" muhabbetini görünce iyi ki MSI almışım diyorum. Bu Sapphire karşıtlığı ile Sapphire aşkı nedir bunu açıklayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapphire önerenler para alsaydı şuanda BMW ile geziyor olurdum. Sapphire önermemizin sebebi hem ucuz olması hem iyi performans veriyor olması. Özellikle Nitro serisiyle AMD tarafında ilk tercih edilecek firma olmalı. MSI R9 390 fiyatına 100 lira daha koyup R9 390X alınıyor. Kaldı ki her firmanın kötü olduğu dönemler vardır. Şuanda AMD tarafında Sapphire alırsanız paranız cebinizde kalır.

Arkadaşlar ne zaman AMD ekran kartı desek bazı kişiler Sapphire Nitro iyidir, paranız cebinizde kalır vs. diyor başka marka önermiyor, Bazı kişiler de Sapphire karşıtı. Kesinlikle Sapphire önermiyor, başka markalar öneriyor. Ben bu karşıtlığı anlayamadım, Sapphire önerenler Sapphire'den para mı alıyor? Bu Sapphire aşkı nedir? Ya da Sapphire önermeyenler neden önermiyor? Farkettiyseniz büyük tartışmalar bile yaşanıyor. Bu arada Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün tavsiyelerine göre MSI R9 390 kullanıcısıyım, ama bazen 100 TL fazla verip Sapphire R9 390X alsaydım diyorum. Bazende forumlardaki "Sapphire aldım bozuk çıktı" muhabbetini görünce iyi ki MSI almışım diyorum. Bu Sapphire karşıtlığı ile Sapphire aşkı nedir bunu açıklayabilir misiniz?

Bunun Sapphire bozuk çıktı diye önermemelerinin sebebi teknolojiyi geriden takip etmeleri evet Sapphire eski mimari kartlarda yeterince kaliteli bileşenler, soğutma teknolojisi kullanmadı hatta müşterilerini mağdur etti. Ama sadece Sapphire mi böyleydi? Her markanın kusurlu ürünleri oldu. Ama sadece o markaya ön yargı o malum başlık yüzünden hala güncelliğini koruyor. AMD'de Sapphire önermemin sebebi tamamen fiyat yüzünden yurtdışından daha ucuza yada denk bütçeye mal edebildiğimiz tek kart Sapphire markası olduğu içindir. Pahalı olan iyidir mantığıyla Nitro soğutmalı modelleri bilindik markalarla daha yüksek fiyat yada denk fiyata satsalar şimdiki gibi bu ucuz demekki kalitesiz demeyeceğiniz marka olduğu içindir. Bu ürünleri uygun fiyatlarda bulduğumuza şükredeceğimize ucuz çöp muamelesi çekiyoruz ya. Bize aslında diğer markalarla aynı fiyatta satmaları müstehak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı