Sapphire markasını neden kötülüyorlar?

Wattman hatasını ben de yaşadım. Sürücü odaklı birkaç yüklemeden sonra bir daha görmedim. Eski MSI kartım R9 380'di. O kartta Wattman hatasına hiç rastlamadım. Wattman bir yazılım en nihayetinde ve stabil olması gerekmekte. Donanım odaklı bir sorun olsa kart fps, sıcaklık, fan gibi konularda da sorunlar yaşatacaktır. AMD'nin eksiği midir? Evet. Nvidia gibi daha atılımcı olması gerekir mi? Evet.

İşte Sapphire markası da Nitro serisi ile güzel bir başarı yakaladı. Sapphire babamın markası değil, gidip boşu boşuna taraftarı mı olayım? Ben herhangi bir sorun yaşamadım.
Bende RX590 Special Edition vardı. Daha aldığım ilk günden beri arızalı. Ben wattman hatasının ne olduğunu bilmediğim için bu sorunun bir arıza olduğunu anlamadım tabii. Bugün kargoya vereceğim inşallah.

Bana diyorsunki Wattman hatası Sistemle alakalı. Bende sana demişimki benim sistemimde birbiriyle uyumsuz parça, sıkıntı çıkaracak parça hangisi? Ekran kartını zora sokmayan oyunlarda ekran kartı oyunu oynatıyor, PUBG, Rainbow Six Siege gibi oyunlarda %100 yük altında 40 dakika zor dayanıyor demişim. Ben demişimki güzel kardeşim AMD tercih edecekseniz Sapphire tercih etmeyin gidin ASUS, GIGABYTE bir AMD kartı tercih edin demişim. Eğer ben bu ekran kartının performansını düşüreceksem ne anlamı kalıyor o ekran kartının? AMD hem daha ucuz hem daha performanslı ürünler sunmaya çalışıyor ve bunu beceremediği için böyle saçma wattman sorunu gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Ben bu kartı alırken performansına bakarak aldım eğer arızasını gidermek için performansından ödün vereceksem niye aldım ben bu kartı? Okuduğunuzu anlayın bir önce siz. Sizinde pek okuduğunuzu anlama ile alakanız yok gibi.
O kadar şey yazdımda şimdi pes ediyorum. Siz kazandınız. 👋

Ben de Sapphire'den memnun olmayanlardanım. 6 aylık süreçte 2 farklı sıfır RX590 Nitro+ kullandım. Biri Black diğeri Special Edition. Black ilk geldiğinde ciddi coil whine sorunları barındırıyordu. GPU'ya yüklenildiği anda kart çığlık atıyordu resmen. Sıfır tertemiz kart... Zar zor değişim sağlattım. Yeni gelen ekran kartında da ilk aydan sonra ciddi coil whine sorunları baş gösterdi. Kuş gibi cıvıl cıvıl ötüyor, sıkılmayayım diye benimle muhabbet ediyor sağolsun. Bunun dışında fanlar dönmeye başlayınca fanın birinden anlamsız ses çıkıyor. Bir yere sürtmüyor, fanın kendi gövdesinden gelen ses. Yeni fan talep ettim ne gönderdi ne de sattı Sapphire sağolsun. Artık bıktığım için uğraşmıyorum böyle kullanıyorum. AMD tarafındaki Wattman saçmalıklarına değinmiyorum bile.

Son düzenleme:
@Akerfeldt Wattman hatası AMD ekran kartlarına öz bir şey. Ben de ilk aldığımda yaşıyordum fakat dert etmeden kullanmaya devam ettim ve neredeyse aylardır artık Wattman hatası almıyorum.

O kadar şey yazdımda şimdi pes ediyorum. Siz kazandınız. 👋
Siz en son İyi Günler dileyip yolunuza gitmiştiniz ne oldu? Şimdide ''Tamam sen haklısın, sen kazandın'' diyerek sizi takmıyorum havalarında mı takılıyorsunuz? Sizin gibi bir tipe bu yakışırdı ya zaten. İyi Günler 🙋‍♂️
@Akerfeldt Wattman hatası AMD ekran kartlarına öz bir şey. Ben de ilk aldığımda yaşıyordum fakat dert etmeden kullanmaya devam ettim ve neredeyse aylardır artık Wattman hatası almıyorum.
Dert bu kardeşim. Kartın %100 yük altında 40-50 dakika dayanması dert. Kartın serin çalışması gerekirken 75 dereceden aşşağısını görmemesi, fanlarının 2400 RPM'de sesli çalışması dert. Bu karta garanti yolu gözüktü benim için.

Coil Whine sorunu bırakın Sapphire ekran kartlarını Nvidia dahil tüm ekran kartlarında mevcut. O kısım tamamen şans işi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı