Sapphire markasını neden kötülüyorlar?

Teknoloji şans işi dostum. Sana sorunlu kart geldi diye Sapphire'i genel olarak veya AMD'yi genel olarak kötülemenize gerek yok. Ne kadar ekmek o kadar köfte, paranız varsa gidersiniz F/P ürünü almak yerine 2080Ti falan alırdınız.
Ki aslında bu işin ne kadar ekmek o kadar köfteyle de ilgisi yok. Rtx serisinden sorunlarla karşılaşan bir ton insan var. Araştırırsan bulabilirsin. Şimdi o adamların o kartlarda herhangi bir parçayla sorunu var diye tavsiye de bulunmayacak mıyız? Ya da tercih etmeyecek miyiz?

4 Yıl MSİ R7 370 4GB kulandım bunun 1 yılı bilgisayar kapalı geçti neredeyse ve kart gümledi sorun lehim sorunu idi. Bende Sapphire markasına çekinceli yaklaşıyordum MSİ dan ASUS dan ağzımız yandı birde Sapphire kullanıp deneyelim dedik RX590 Nitro + SE kullanıyorum NFS Payback GTA 5 gibi oyunlarda kartta gördüğüm max sıcaklık 65 derece. 2-3 yıl sonra kart gümlerse gümlesin umrumda bile olmaz parasının hakkını kullanmış olurum MSİ a ASUS a bayılıp hayal kırıklığı yaşamak var Sapphire e bayılıp hayal kırıklığı yaşamak var, arada çok fiyat farkı var.

Büyük ihtimal ile Sapphire Nitro+ RX 5700 XT alacağım.Ancak herkez sürücü sorunları yüzünden alma diyor.RX 5700,RTX 2060 Super`i geçiyor.RX 5700 XT ise 2070 Super`e eşit.Sürücü sorunlar tam anlamıyla düzeldiğinde 2060 Super ve 2070 artık alınmaz hale gelecek.

Son düzenleme:
Büyük ihtimal ile Sapphire Nitro+ RX 5700 XT alacağım.Ancak herkez sürücü sorunları yüzünden alma diyor.RX 5700,RTX 2060 Super`i geçiyor.RX 5700 XT ise 2070 Super`e eşit.Sürücü sorunlar tam anlamıyla düzeldiğinde 2060 Super ve 2070 artık alınmaz hale gelecek.

Bazı indirimlerle 3400 civarına Gigabyte 2070 super yakalayan olmuş. O derece güzel indirim gelirse RX 5700 XT'den vazgeçerim. Ancak doların bu yükselişi ile birlikte ne kadar indirim buluruz pek umudum yok. :( Hazır indirimdeyken Sapphire veya MSI Gaming X alsamıydım acaba diye düşünüyorum. Umarım pişman olmam.

🤔 3400'e iyi yakalamışlar o zaman. Gigabyte 2070 super normalde pahalı diye biliyorum. Normalde o fiyata o değerdeki kartı bulmak imkansız gibi şu sıralar 😄
Sapphire de fiyat aralığına göre alınabilecek kartlardan bence üzülmeyin hiç. Ben Sapphire 5700xt pulse modelini kullanıyorum, nitro da olabilirdi keza bütçem elvermediği için aldım pulse serisini. Ama memnunum oyunlarda vs beni hiç üzmedi şuana kadar. 😍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı