Sapphire Nitro+ 5700 XT PSU ve kasa önerisi

mr1109

Kilopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 3600, Sapphire Nitro+ 5700 XT, ASUS TUF Pro Gaming anakart, Corsair Ballistix 8 GB RAM sistemi kurdum daha doğrusu kuruyorum. Çünkü şu an da bir güç kaynağım ve kasam yok, en az 700W bir güç kaynağına ihtiyacım var ve bu ikisine maksimum 850 lira para verebilirim. Kasayı olabildiğince ucuza almaya çalışıyorum ki PSU'yu biraz daha kaliteli alayım ama kasanın ucuz olması da iyi bir şey değil ne yapacağıma karar veremedim, önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Kasanın içerisi çok ufak gibi geldi bana 🤔 Aerocool Battlehawk kasasını almıştım, boyut olarak bundan daha genişti ama anakartım zar zor sığmıştı bende geri iade ettim.
Power Boost nasıl bir marka pek bilgim yok bu kasa markalarında? Bazı arkadaşlarım kötü filan diyor kafam karışıyor o yüzden.
P350X alabilirsin çok güzel bir kasadır.
Kasayı beğendim fakat içerisinde 1 adet fanı var sanırım 🤔 bir de bunu alsam 400 lira bütçe kalıyor PSU'ya
Kasanın eski ya da yeni model olması çok önemli mi? Benim bazı arkadaşlarım eski kasa alma yeni kasa al diyorlar da benim de kasalar hakkında bilgim olmadığı için kafam karışıyor.

Son düzenleme:
PSU

Kasayı diğer arkadaşların yolladıklarından seçebilirsin. Yaklaşık 850 yi bulur.

Şu nasıl acaba?

Power Boost nasıl bir marka pek bilgim yok bu kasa markalarında? Bazı arkadaşlarım kötü filan diyor kafam karışıyor o yüzden.

Kasayı beğendim fakat içerisinde 1 adet fanı var sanırım 🤔 bir de bunu alsam 400 lira bütçe kalıyor PSU'ya

Kasanın eski ya da yeni model olması çok önemli mi? Benim bazı arkadaşlarım eski kasa alma yeni kasa al diyorlar da benim de kasalar hakkında bilgim olmadığı için kafam karışıyor.
Anakartınız atx ise bu kasa uyumlu olacaktır. Yeni model olması şart değil. Atx mid-tower olan her kasa atx anakartınızı karşılayacaktır.

PSU

Kasayı diğer arkadaşların yolladıklarından seçebilirsin. Yaklaşık 850 yi bulur.

Şu nasıl acaba?

Aerocool kasalar pek hoşuma gitmiyor, zaten aldığım bi kasayı da iade ettim aerocool'un. Anakart zar zor sığıyor içlerine.

Aerocool kasalar pek hoşuma gitmiyor, zaten aldığım bi kasayı da iade ettim aerocool'un. Anakart zar zor sığıyor içlerine.

Anladım peki şu nasıl? Dikkatimi çekti. RGB'ye gerek yoksa eğer ucuz modelli olanlarda özellikle fanların kalitesizliğini göze alırsak böyle bir kasa alıp öne de 2 kaliteli fan takılırsa iyi olmaz mı? Sadece pleksi camı varmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı