Sapphire Nitro+ 6700 XT alınır mı?

Bütçe
10.000
ASUS'un cashback kampanyası vardı. Eğer hala devam ediyorsa fiyat olarak daha uyguna gelir. Onun dışında Dual serisinin serin çalışma sebebi fan hızıdır. Model karşılaştırmalarına bakarsanız neredeyse en yüksek fan hızlarına sahip kart ASUS Dual serisidir. Soğutma performansı benzer fan hızları ya da ses seviyelerinde sunduğu performans ile karşılaştırılır.
Yani Dual daha iyi ama daha sesli diyorsunuz?

Amazondan bir iki gün önce Asus Dual modelini 10000 tl ye 12 ay taksitle aldım nitro+ kullanan arkadaşım da var. O da ekran kartından gayet memnun. İki modelde de bir sorun yaşanıcağını düşünmüyorum.

Şimdi baktım da ASUS cashback kampanyası sona ermiş. İki kartta sizi üzmez bence. Ben olsam ama Sapphire modelini tercih ederdim. Tasarım açısından göze daha hoş geliyor. Soğutmasının daha kötü olduğunu da düşünmüyorum.
Sapphire kartı sipariş geçtim ben de sizin gibi düşünüyorum açıkçası.

Yani Dual daha iyi ama daha sesli diyorsunuz?

Hocam yanılmıyorsam o kartın stok fan hızları diğerlerinden yüksek.

//Bu bilgiyi nasıl edindiğimi araştırdım ve 6600xt kartların karşılaştırma videosunda ASUS'un fanlarının ciddi bir hız farkı ile çalıştığını buldum, buradan aklımda kalmış ki belki bu modelde de benzer durum vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam yanılmıyorsam o kartın stok fan hızları diğerlerinden yüksek.

//Bu bilgiyi nasıl edindiğimi araştırdım ve 6600xt kartların karşılaştırma videosunda ASUS'un fanlarının ciddi bir hız farkı ile çalıştığını buldum, buradan aklımda kalmış ki belki bu modelde de benzer durum vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dual güzel bir kart yalan yok. Fakat ilk defa orta-üst segment bir kart alıyorum(hatta 1080P kullandığım için üst düzey), bir tık daha premium durmasını beklediğim için Sapphire daha mantıklı geldi. Fanlar yüksek hızda ses çıkarabilir mesela fakat 3 fan kabul edilebilir ayarlarda dönüp ses çıkarmaz ve 68-70 derecede sabitlerse benim için okeydir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dual güzel bir kart yalan yok. Fakat ilk defa orta-üst segment bir kart alıyorum(hatta 1080P kullandığım için üst düzey), bir tık daha premium durmasını beklediğim için Sapphire daha mantıklı geldi. Fanlar yüksek hızda ses çıkarabilir mesela fakat 3 fan kabul edilebilir ayarlarda dönüp ses çıkarmaz ve 68-70 derecede sabitlerse benim için okeydir.
Sapphire Stock kullanıyorum daha sesini duyamadım 67 68 çalışma sıcaklığı oluyor bağlantı yeri doğal olarak 90lara gelebilir birkaç saat kullanımda ve bağlantı yeri farklı bir sıcaklık bu arada

Dualın serin çalışmasının sebebi çok az güç çekmesi diğer kartlara göre ve fanlarının hızlı dönmesi.Yukarda ki arkadaş modeli kötülemiş Red devil alın diye ama Sapphire daha az ses ile daha serin çalışmış .

Arkadaşlar kart geldi ve taktım. Tabii 1600 AF olduğu için çoğu oyunda kullanımlar %50 bile değil. Buna rağmen minimum 80 FPS alıyorum “işlemci bazlı olmayan oyunlarda”. Misal Elden Ring de bi drop giriyor ki sormayın. Sıcaklıklar da 65 dereceden yükseğe fırlamadı, bunu da darboğaza bağlıyorum. 4K bir oyun açtım ve sıcaklık 70-71 derecede geziyor, BIOS switch normal modunda ve fan ayarı da yapmadım. Benim için geçerli bir sıcaklık.

302A50F7-CDFE-4021-BAF9-0C313DF20E71.jpeg
1AE61AFD-62B8-4E86-AB79-9F7CCC432D46.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı