Sapphire Nitro+ 6900 XT SE PPT limiti nedir?

Birhibile

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Gömülü Yazılım Mühendisi
İnternette bulamadım henüz. Eğer bu kartı kullanıyorsanız HWiNFO'dan bakabilir misiniz? Benimki 289W gözüküyor ancak resmi sitesine göre güç tüketimi 363W kartın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette bulamadım henüz. Eğer bu kartı kullanıyorsanız HWiNFO'dan bakabilir misiniz? Benimki 289W gözüküyor ancak resmi sitesine göre güç tüketimi 363W kartın.
Hiçbir 6900XT stock olarak 363W değil. PL ile 335-350W'a kadar çıkabilir.

PPT limiti nedir diye sormuyorum, yanlış anlaşılmasın. Modlarımız sağolsun yine değiştirmiş başlığı.

Bu kart için fabrikadan gelen seviye nedir onu merak ediyorum.

Hiçbir 6900XT stock olarak 363W değil. PL ile 335-350W'a kadar çıkabilir.
PL nedir?

PL ile demişsiniz ya onu sormuştum. Uygulama diye düşündüm.
AMD Kontrol panelindeki şu slider'dan bahsediyorum. Aşağıya bırakıyorum resmi. Bunu arttırarak maksimum çekebileceği gücü arttırabiliyorsun.

1663606725598.png

AMD Kontrol panelindeki şu slider'dan bahsediyorum. Aşağıya bırakıyorum resmi. Bunu arttırarak maksimum çekebileceği gücü arttırabiliyorsun.

Eki Görüntüle 1522310
Ha okey. Bununla 332W'a kadar çıkartabiliyorum.
Benim niyetim fabrika çıkışında da mı böyle geliyor yoksa BIOS'u ile oynanmış mı onu anlamak aslında. 2.el bu ekran kartı.

Ha okey. Bununla 332W'a kadar çıkartabiliyorum.
Benim niyetim fabrika çıkışında da mı böyle geliyor yoksa BIOS'u ile oynanmış mı onu anlamak aslında. 2.el bu ekran kartı.
Fabrika çıkışı direk öyle. BIOS ile oynanması çok zor 6900XTX çiplerinde.

Neden biliyor musunuz?
Biliyorum çünkü her 6900XT modelinin VRM üreticisi veya kapasitörleri farklı olduğu için veya port sayıları farklı olduğu için imkansız neredeyse. XTXH çiplilere çok kolay BIOS atılıyor ama XTX çiplere çok ama çok zor.

Geri
Yukarı