Sapphire Nitro RX 5700 XT FurMark sonuçları

Fizik'i olarak çok etli bir kart ve eğer dolandırıcı değiller ise 115 dereceye kadar dayanıklıdır diye düşünüyorum :) şu an en yüksek 82 derece gördüm ve fanlar otomatik artıp düştü hep ortalama 72 derecede kullanıyorum. Ben şahsım adına güveniyorum göreceğiz bakalım uzun kullanımda ne olacak.
Bahsettikleri 115 derece GPU'nun dayanımını, kart sadece GPU'dan oluşmuyor. VRM'ler için 120 dereceye kadar dayandığından, işlemciler için 100 dereceye kadar dayandığından bahsediyorlar.
Anakartın sürekli 90 derece ve üstü çalıştığını düşünün.
Sıcaklığın çıktığı 85 derecede fan ayarları otomatik.Hiç fan ayarları ile oynamadım.
85 derecede muhtemelen %100 dönüyordur.

Bende de ayni kart var. Furmarkla test yapinca 17 saat aralıksız 93 derece oldu daha çıkmadı.Testi kapatıp 10 saniye icinde aida64 e baktığımda hotspot 91 GPU sicakligi 74 derece GPU Vram 65 derece gözüküyordu. Keşke fotosunu çekseydim kasa sharkoon tg5 model nitro

Bu kartlarin zaten omru 1 sene simdiden 90'lari goruyorsa, ilerde üç haneli rakamlar gorurseniz sasirmayin.
90 dereceye pik yapması bir anlam ifade etmiyor, kullanım, fan gücü ve sıcaklığın zamana karşı grafiğini görmeden tek bir sayıya bakarak 1 yıl ömür biçiyorsunuz, ki anlamsız bir şey bu dediğiniz de, 2-3 yıl garantileri var kartların. Hiçbir nvidia kart 90 dereceye çıkmamıştır kesin.
Bende de ayni kart var. Furmarkla test yapinca 17 saat aralıksız 93 derece oldu daha çıkmadı.Testi kapatıp 10 saniye icinde aida64 e baktığımda hotspot 91 GPU sicakligi 74 derece GPU Vram 65 derece gözüküyordu. Keşke fotosunu çekseydim kasa sharkoon tg5 model nitro
Kartın bedeli kadar elektrik faturası da ödemeyi göze aldınız herhalde 😄

90 dereceye pik yapması bir anlam ifade etmiyor, kullanım, fan gücü ve sıcaklığın zamana karşı grafiğini görmeden tek bir sayıya bakarak 1 yıl ömür biçiyorsunuz, ki anlamsız bir şey bu dediğiniz de, 2-3 yıl garantileri var kartların. Hiçbir nvidia kart 90 dereceye çıkmamıştır kesin.

FurMark test sonuçlarından 1 yıl ömür biçmek ayrı bir şey zaten hocam. Almadan önce çok araştırdım. Fark etse etse 5 derece fark ediyor Nvidia kartlardan.

90 dereceye pik yapması bir anlam ifade etmiyor, kullanım, fan gücü ve sıcaklığın zamana karşı grafiğini görmeden tek bir sayıya bakarak 1 yıl ömür biçiyorsunuz, ki anlamsız bir şey bu dediğiniz de, 2-3 yıl garantileri var kartların. Hiçbir NVIDIA kart 90 dereceye çıkmamıştır kesin.

Bir günlük bir testti. Sistemde bir arıza olmadığından eminim. En azından yeni aldim sistemi 3 hafta oldu. Bakalim cidden cok elektrik gelecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1080 p' de ortalama 63-65 derecede max 68 gördüm oyunlarda.Herhangi bir ayar yapmadım. 5700 xt Nitro modelini kullanıyorum.Kasa mb511. Funmark'ta 80-81 derecede dolaşıp duruyor.Kullandığınız modele de bağlı tabi.Ama Oyunlarda 75-80 derecelerde dolaşması bana biraz fazla geldi açıkçası.
Hocam 32 vs 32,30 dakikalık oynama sonucu sonuçlar böyle. 76-79 derece arasında değişti. Ortadaki dereceden bahsediyorum. Ortadaki değer sanırın hot spot olan bölü mü? Afterburner'daki normal derecesi değil mi?

Afterburner'da 67-66 arasında gidip gelmiş.

Eki Görüntüle 470410

Stok ayarları. Hiçbir ayarlama yapmadım bilgim olmadığı için. Bir profil oluşturmamda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Oyunda görünen değer gayet normal.Sizin baktığın kısım büyük ihtimal anlık olan çıkan en yüksek dereceyi gösteriyor.O değerlerde normal. Bf1'de yazan gpu sıcaklığına bakmanız yeterli.Değerler o civarlardaysa sorun yok sıcaklıklar güzel.
Hocam 32 vs 32,30 dakikalık oynama sonucu sonuçlar böyle. 76-79 derece arasında değişti. Ortadaki dereceden bahsediyorum. Ortadaki değer sanırın hot spot olan bölü mü? Afterburner'daki normal derecesi değil mi?

Afterburner'da 67-66 arasında gidip gelmiş.

Eki Görüntüle 470410

Stok ayarları. Hiçbir ayarlama yapmadım bilgim olmadığı için. Bir profil oluşturmamda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Son olarak ekranınızı 144 hz'den 120 hz'ye düşürün.144 hz'de mem clock max değerde çalışıyor.Yazılımsal bir hata.(875mhz yazan yer).kart 144 hzde mem clockları boştayken son devir çalışıyor.120hz'ye alırsanız normale dönecektir.Kartınız boştayken 53 derece çalışıyor.Afterburnerda gördüğünüz gibi.Bu değer 35-40 derecelere düşecek.

Son düzenleme:
1080 p' de ortalama 63-65 derecede max 68 gördüm oyunlarda.Herhangi bir ayar yapmadım. 5700 xt Nitro modelini kullanıyorum.Kasa mb511. Funmark'ta 80-81 derecede dolaşıp duruyor.Kullandığınız modele de bağlı tabi.Ama Oyunlarda 75-80 derecelerde dolaşması bana biraz fazla geldi açıkçası.

Oyunda görünen değer gayet normal.Sizin baktığın kısım büyük ihtimal anlık olan çıkan en yüksek dereceyi gösteriyor.O değerlerde normal. Bf1'de yazan gpu sıcaklığına bakmanız yeterli.Değerler o civarlardaysa sorun yok sıcaklıklar güzel.

Son olarak ekranınızı 144 hz'den 120 hz'ye düşürün.144 hz'de mem clock max değerde çalışıyor.Yazılımsal bir hata.(875mhz yazan yer).kart 144 hzde mem clockları boştayken son devir çalışıyor.120hz'ye alırsanız normale dönecektir.Kartınız boştayken 53 derece çalışıyor.Afterburnerda gördüğünüz gibi.Bu değer 35-40 derecelere düşecek.
Hocam çok teşekkür ediyorum. Yazdıklarınızı hemen deneyeceğim. Eğer dediğiniz gibi olursa ciddi anlamda çok sevinirim.

Arkadaşlar peki furmax içerisinde olan güç tüketimine ne demeli. Bende RX 5700 XT kullanıyorum. Tam yükte 1650 MHz frekans gösterip 197 W kullanıyor. Bne bu işi anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı