Sapphire Nitro+ RX 580 Sistem Açılmama Sorunu

gizlisilah

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartı orijinal ROM yüklemek istedim, Windows üzerinden başarılı şekilde flash yapıldı, yeniden başlatma gerekli dendi. Yeniden başlattım fakat PC açılmıyor. BIOS ekranı dahi gelmiyor. Onboard HDMI bağlantısı üzerinden taktığımda yine aynı şekilde. Kartı söküp onboard HDMI bağlantısı yaptığımda açılıyor. Oradan BIOS'a girip direkt CPU grafik kartdan çalıştır seçeneğini seçip kartı taktığımda BIOS flash yapıyorum değişik BIOS'larda ama ekran kartı bir türlü açılış yapmıyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olursanız duacınız olurum.

i7 4790k, Asus h97M-Plus, Kingston 16 GB DDR3 1600MHz, Intel 256GB M2 SSD, 750W PSU.

Altta ki gibi bir yorum buldum ekran kartı biosları ile ilgili. Belki faydası olur, ben işlemin normal halini bilmediğim için burada ne anlatılmak istenmiş emin değilim.

İşlerin kötü gitmesi halinde ufak bi ihtimal de olsa karttan görüntü alamama durumu olabilir. Peki bu durumda neyapacağız ?

1.Seçenek pci bir ekran kartı bulacağız bu karttan görüntü alarak ekran kartımızı orijinal bios'u ile flashlicaz(Birazdan anlatacağım bios update dediğimiz şey).

2. Seçenek ise Anakartta Onboard Ekran kartı çıkışı varsa görüntüyü oradan alıp kartımızı, Vga slotuna takıp Bios'unu çalışan bios'una geri döndürebileceğiz.

3. Seçenek ise elimizde bir pci kart olmaması ya da Onboard ekran kartımızın olmaması durumunda kullanılabilir. Şöyle oluyor bu yöntem;

Boş bir text dosyasına şu satırları ekliyoruz:

nvflash -r
nvflash -4 -5 -6 -A -y a:\oldbios.rom

Daha sonra bu dosyanın adını autoexec uzantısını da bat yapıyoruz ve bios'umuzu yedeklediğimiz disketin içine atıyoruz, ve bu disketi kötü günlerde kullanmak üzere saklıyoruz. Dosya adı şöyle olacak : Autoexec.bat

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı