Sapphire RX 580 Nitro+ Isınma Sorunu

gokayyigittt

Decapat
Ekran kartım 50-55 derece civarında ısınıyor ve bir süre sonra monitor kapanıyor ve bilgisayar kapanıyor, bazen monitor kapanmıyor...
Daha öncesinde VGA bir monitorum mevcuttu ve çevirici ile bunu kullanmaktaydım. Bu problemin monitorden kaynaklı olduğunu düşünüyordum. Çünkü daha önce kullandığım monitorde böyle bir problem yaşamıyordum.

Ancak yeni bir monitor satın aldım LG 27MK400-B modeli HMDI kablo ile bağlantıyı sağladım. Ancak aynı sorun devam ediyor. Ekran kartının üst kısmında bulunan tarafa elimi koyduğumda 30 derecede iken bile ısının fark edilecek kadar fazla olduğunu görüyorum. Örneğin 55 derece olduğu zaman aşırı derecede ısınıyor. Bu problemin kasamdaki bir donanım ile alakalı olma ihtimali var mı yoksa ekran kartımda bulunan bir donanımsal arıza mı mevcut? Çünkü ısı ölçme programlarındaki ısıların normal ısılardayken monitorun ekranın kapanması normal değil gibi gözükmektedir.
Aşağıda bir görsel paylaşayım çıkılan en yüksek ısı 55-56 derece iken karttan kaynaklı mı bilemiyorum önce monitor kendini kapatıyor. Daha sonrasında cihaz reset atıyor. Veya bazen kendim kapatmak zorunda kalıyorum.

Bu arada fanı sürekli %80 %100 civarında çalıştırdığımda ısı yinede 50-55'lere geliyor ancak kapanma sorunu yaşanmamaktadır. Sapphire TRIXX programında gösterdiğine göre örneğin oyuna geçince ısı yükselmeye başlıyor oyunu arkaya alıp masa üstüne geçtiğimde ısı bir anda düşüyor fan yavaşlıyor. Bu durum normal mi bilmiyorum tabii ki.
  • Intel i3-6100 CPU 3.70 GHz Skylake
  • MSI B150M BAZOOKA(MS-7982)

365798

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı kart bende de mevcut. Şu an fan dönmüyor oyundan çıktım 40 derece. Sen RAM frekansını arttırmışsın ısınması normal, normal değere çek. Fan hızın da otomatikte kalsın kart gayet serin
çalışıyor.
384689

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı