Sapphire Nitro+ RX 6600 XT hem mining, hem oyun oynayarak 5 yıl dayanır mı?

Voisxe

Centipat
32, 33 mhs kazıyormuş, ayda 500 TL kazansam bile çok iyi, günde 15 saat mining 6-7 saatte oyun oynasam kartta herhangi bir sorun olur mu, derece düşükse kart 5 yıl dayanır mı?

Nvdia ve AMD kartları çalışma sıcaklıkları konusunda fark eder ancak mümkünse 70-75 değilse en kötü ihtimalde 80'in üzerine tam yükte saatlerce çalışsa bile çıkmazsa gider. Kasanıza ekstra fan ekleyin, her yıl termal macunu değiştirin, fanlarını temizleyin. Soğuk hava çeken fanlardan birisini direkt ekran kartına üflyecek şekilde konumlandırın ve egzoz(sıcak hava tahliye fanları) sayısını arttırın. Bu yöntemlerle en az 4-5 derece fark ediyor.

Çok az güç çekiyor 6600xt, yani ısınma konusunda bir telaşınız olmasın. İlk çıktığında almıştım, OC ayarlarını da o zaman kendim yaptım şu an illa ki daha iyisi vardır. Ona rağmen istatistikler aşağıda. Teknoloji şans işi tabii onu da unutmamak lazım.
1639994645006.png

Ortalama düzgün bir şekilde kullanılan bir kart rahatlıkla 10 yıl çalışır hatta çoğu zaman sen kendin upgrade ettiğin için kartı çıkarırsın, o yüzden kart ideal sıcaklıklarda çalıştığı sürece ve kullanıcı hatası, üretim hatası olmadığı sürece hiçbir sorun olmaz, sadece fan değişimi yaparsın belki.

Geri
Yukarı