Sapphire Nitro RX 6600 XT vs PNY RTX 3060

FSR 2.0 çıktı ve gözle görülür bir görüntü bozukluğu yok native görüntü ile arasında.

4 GB farkın hiçbir etkisi yok neredeyse 1080P'de.
DLSS ile FSR 2.0 desteklediği oyunlar çok farklı görünüyor. Bilemiyorum ikiside aynı fiyatayken yine de 6600xt mi alınmalı.

Aynı fiyatta olmaları ve genellikle senaryolu oyunlar oynamam ve daha stabil bir yazılımı olması sebebiyle 3060'ı satın alıp 6600XT'yi iade etmeye karar verdim.
6600XT güzel bir kart ama ben sevemedim.
daha stabil bir yazılımı olması sebebiyle
Bu arada kısa süreli de olsa yazılımsal bir sorun yaşatmadı bana. Hayırlı olsun.

6600XT güzel bir kart ama ben sevemedim.

Bu arada kısa süreli de olsa yazılımsal bir sorun yaşatmadı bana. Hayırlı olsun.

Teşekkür ediyorum. Muhtemelen iyi karttır. Özellikle FPS oyunları konusunda daha başarılı olabilir belki ama aynı fiyata 3060 vs 6600XT olunca 3060'ı tercih etmeden duramadım. Çünkü 6600XT'yi ön plana çıkaran en önemli özellik fiyatının daha ucuz olmasıydı.

Edit: Bu arada genel bir son araştırmayla kutulu Sapphire Nitro 6600XT'nin kutusuz PNY RTX 3060'dan daha iyi olacağına karar verip. Risk almadan tekrar vazgeçtim ve 6600XT ile devam edeceğim. Benim kadar hızlı karar değiştiren yoktur sanırım.
Eki Görüntüle 1420368

Eki Görüntüle 1420369

Eki Görüntüle 1420370

Grafikler yeterli olur umarım.

Gene küçük dipnot : Attığım grafikler AMD'nin DX11 optimizasyon güncellemesinden önceki grafikler. Yani şuanda aynı testleri yapsak DX11 oyunlarda yaklasık %15 daha artış olacak. ( DX12'de %10a kadar max)

Sonuç olarak 6600xt'de kaldım. Diğer ürünün kutusuz olması ve PNY'nin soğutma sorunları negatif etkiledi. Ramler ile ilgili dediğinize bakacağım. Ürünler parça parça şu an henüz toplayıp kullanmaya başlamadım.

Son düzenleme:
Bilmediğim için soruyorum aradaki 4 GB daha iyi grafik kullanımı vs için daha büyük etken değil mi? Sonuçta biri 8 biri 12 GB bir de DLSS var.

1080p de 8 GB VRAM sizi uzun yıllar götürür aynı zamanda @deadfellow'un da.

Teşekkür ediyorum. Muhtemelen iyi karttır. Özellikle FPS oyunları konusunda daha başarılı olabilir belki ama aynı fiyata 3060 vs 6600XT olunca 3060'ı tercih etmeden duramadım. Çünkü 6600XT'yi ön plana çıkaran en önemli özellik fiyatının daha ucuz olmasıydı.

Edit: Bu arada genel bir son araştırmayla kutulu Sapphire Nitro 6600XT'nin kutusuz PNY RTX 3060'dan daha iyi olacağına karar verip. Risk almadan tekrar vazgeçtim ve 6600XT ile devam edeceğim. Benim kadar hızlı karar değiştiren yoktur sanırım.

Sonuç olarak 6600XT'de kaldım. Diğer ürünün kutusuz olması ve PNY'nin soğutma sorunları negatif etkiledi. RAM'ler ile ilgili dediğinize bakacağım. Ürünler parça parça şu an henüz toplayıp kullanmaya başlamadım.

Doğru kararı verdiniz. :) hayırlı olsun.

Geri
Yukarı