PNY 3060 vs Sapphire Nitro 6600 XT

Daha fazla  
Arkadaşlar konuda belirttiğim gibi iki ekran kartı arasında kaldım. Siz hangisini tercih ederdiniz, sebebi nedir?

Not: Oynadığım oyunlar FPS(Valorant- CS:GO vb.) Rekabetçi oyunları genel olarak. 280 Hz monitör aldım ve en yüksek verileri almak istiyorum. Arada yayın açmayı da planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayın açmayı planlıyor iseniz kesinlikle 3060.
Yani Pny markayı hiç bilmiyorum. Performansını soğutmasını. Testlere baktığım da 6600 XT'nin daha iyi olduğunu gördüm. Ondan kararsız kalmış durumdayım.

İki kartta işinizi görür bu konularda, hatta fazla bile. Online oyunlarda işlemci daha önemlidir.
5600x tercih edeceğim hocam. 5600 edecektim ancak aralarında 600 tl'lik fark olunca 5600x i tercih ettim. Sizce biraz daha kendimi sıkıştırıp 5700x e çıkmalı mıyım?

Yani Pny markayı hiç bilmiyorum. Performansını soğutmasını. Testlere baktığım da 6600 XT'nin daha iyi olduğunu gördüm. Ondan kararsız kalmış durumdayım.
Kas gücü olarak 3060-3060Ti arasında bir güce sahip 6600XT. Hatta yer yer 3060 Ti ile bayağı kapışıyor. PNY iyi bir marka. Yayın için de Nvidia daha iyi bir seçenek. Sadece oyun amacınız olsaydı 6600XT çok iyi giderdi.

5600x tercih edeceğim hocam. 5600 edecektim ancak aralarında 600 tl'lik fark olunca 5600x i tercih ettim. Sizce biraz daha kendimi sıkıştırıp 5700x e çıkmalı mıyım?
PNY iyidir ancak Kino'nun da dediği gibi online oyunlarda ekran kartı çok önemli değildir. 5600X yerinde bir tercih olur, 5700X fazla gelir bence. Ancak ihtimaliniz varsa alın derim.

@Hüseyin ÖZBAKAN kendini sıkıştıracaksan iyi bir soğutucu için sıkıştır. CPB ve Curve Optimizer 5600X için en iyi performansı sağlar, onu da ne kadar iyi soğutursan o kadar iyi olur.
Hocam bahsettiğiniz o terimleri biraz daha açıklayabilir misiniz?

PNY iyidir ancak Kino'nun da dediği gibi online oyunlarda ekran kartı çok önemli değildir. 5600X yerinde bir tercih olur, 5700X fazla gelir bence. Ancak ihtimaliniz varsa alın derim.
Yayın açısında çok fazla fark olur mu peki aralarında? Diğer sorum da bütçemi işlemci için zorlamalıyım yani?

Geri
Yukarı