Sapphire Pulse 5700XT ısınma sorunu

secneco

Hectopat
İncehesap üzerinden almış olduğum Sapphire Pulse 5700XT modeli bugün testlere soktugumda GPU sıcaklıgının 78 derecede olduğunu gördüm üstelik bu değerler 1080P için geçerli dün ilk kutuyu açtığımda ekran kartının üstündeki plastik tabakada gıcırdamalar olduğunu fark ettim üstündeki vidalar tam oturmamış gibiydi. Neyse böyle kullanırım dedim fakat bugün GTA 5'de her şeyi Ultra'ya aldığımda 78 dereceye çıktı ekran kartım. Kasam Dark'ın Guardian modeli mesh bir kasa forumda gördüğüm kadarı ile bu ekran kartı 70 derecenin üstüne çıkmıyor bugün ince hesapla görüştüm ürünü geri bize yolayın dediler sizce bu değerler ekran kartı için normal mi?

Dosya Ekleri

• furmark testi.png
    furmark testi.png
    126,5 KB · Görüntüleme: 70
  • gta sıcaklık testi.jpg
    gta sıcaklık testi.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 67
Oda sıcaksa, kasa iyi havalanmıyorsa normal.

Yer yer 200W güç tüketen bayağı güçlü bir karttan bahsediyoruz.

Ben de Dark Sentinel kasa ile İzmir sıcağında benzer sıcaklık sorunları yaşıyorum daha tam çözemedim ama üste fan ekleyip ekran kartı fanlarının da çalışma aralıklarını değiştirerek şimdilik idare ediyorum, 1 ay içinde arka egzos fanını değiştireceğim onunda 2-3 derece katkısı olmasını umuyorum. Dark'ın fanları çok zayıf maalesef.

Kartın arka kısmındaki vidaların birinin üzerinde vidayı kapatan yapışkan bir etiket olması lazım. O duruyor mu?

Hayır hocam durmuyordu Sapphire yazısı olan kısımda oynama var vida ileri doğru gidiyordu ne kadar sıkarsam sıkayım olmuyordu.
Oda sıcaksa, kasa iyi havalanmıyorsa normal.

Yer yer 200W güç tüketen bayağı güçlü bir karttan bahsediyoruz.

Ben de Dark sentinel kasa ile İzmir sacağında benzer sıcaklık sorunları yaşıyorum daha tam çözemedim ama üste fan ekleyip ekran kartı fanlarının da çalışma aralıklarını değiştirerek şimdilik idare ediyorum, 1 ay içinde arka egzoz fanını değiştireceğim onunda 2-3 derece katkısı olmasını umuyorum. Dark'ın fanları çok zayıf maalesef.

Ben kasanın Turbo fan özelligini açarak kullanıyorum fakat 2 hafta önce aynı sistemi akrabama topladım sadece ekran kartı markası MSI idi evoke modeli olan o ekran kartı aynı oda sıcaklıgında 65 - 67 derece arası gidip geliyordu.
Sıcaklık değeri güzel kafana takacak bir durum yok.

Hocam 40 saniyede 78 dereceye çıkıyor YouTube'da ve forumlarda okudugum kadarı ile kimse de böyle bir değer yok forumda biri inceleme yapıyor GTA 5'de 67E zor geliyor bende GTA'da 78 dereceye ulaşıyor.

Bugün incehesaba tekrar yolladım değişim ya da iade istedim onlarda inceleyip gerekeni yapacaklarını söylediler YouTube'da Pulse 5700XT'i inceleyenlerde gördügüm kadarıyla 70dereceyi geçmiyor.

Hayır hocam durmuyordu Sapphire yazısı olan kısımda oynama var vida ileri doğru gidiyordu ne kadar sıkarsam sıkayım olmuyordu.
O kart açılmış, oynanmış bir kart. Direk iade edin, garantisi bile yok o kartın şu an.
Gerçekten açılıp kullanılmış hatta içi bile açılmış, garantisi bozulmuş bir kart gönderdiklerine inanamıyorum.

O kart açılmış, oynanmış bir kart. Direk iade edin, garantisi bile yok o kartın şu an.
Gerçekten açılıp kullanılmış hatta içi bile açılmış, garantisi bozulmuş bir kart gönderdiklerine inanamıyorum.

Kutunun üstünde yapışkanları duruyordu tabii onları yapmak kolay fakat elime alınca öndeki plastik tabakada oynama vardı vida ileri gidiyordu arka plakada ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı