Sapphire Pulse Radeon RX 6650 XT Underclock ve Undervolt Ayarları iyi mi?

peak1ng

Hectopat
Makaleler
1
RAM
Kingston FURY Beast DDR4 3200 MHz 8x2
Ekran kartı
Sapphire Pulse Radeon RX 6650 XT
Anakart
MSI B550M-A Pro
İşlemci
5600G
Merhaba,

Sapphire Pulse Radeon RX 6650 XT ekran kartım oyunlarda 2K en yüksek ayarlarda 70 derecelere ulaşıyordu. Kasanın yan kapağını çıkarmadan önce 80 dereceydi. Underclock ve Undervolt ayarlarları ile maksimum 55 dereceler çıkıyor. Performansta farkı hissedemedim. Ayarlar şu şekilde;

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    151,4 KB · Görüntüleme: 148
Merhaba,

Sapphire Pulse Radeon RX 6650 XT ekran kartım oyunlarda 2K en yüksek ayarlarda 70 derecelere ulaşıyordu. Kasanın yan kapağını çıkarmadan önce 80 dereceydi. Underclock ve Undervolt ayarlarları ile maksimum 55 dereceler çıkıyor. Performansta farkı hissedemedim. Ayarlar şu şekilde;

FurMark, OCCT, TIME SPY yapın. Mavi ekran veya çökme sorunları olmazsa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bende RX 6600 var.
2300 MHz çekirdek hızına ulaşmak için; 2365MHz girdim.
Voltajım da 1050.
100W yakan kart en fazla 80W çekiyor.
Fanları da elimle 65 derece için %30, 70 derece için %35, 75 derece için %40 girdim. 68-69 dolanıyor yükte. Sapphire Pulse biliyorsunuz soğutması pek iyi değil.

Testlere bakın ortalama bir çekirdek hızı baz alıp -50,-100 altına inin.

Merhaba,

Sapphire Pulse Radeon RX 6650 XT ekran kartım oyunlarda 2K en yüksek ayarlarda 70 derecelere ulaşıyordu. Kasanın yan kapağını çıkarmadan önce 80 dereceydi. Underclock ve undervolt ayarlarları ile maksimum 55 dereceler çıkıyor. Performansta farkı hissedemedim. Ayarlar şu şekilde;

Merhaba ben sürekli WattMan hatası alıyorum ve bu cidden çok can sıkmaya başladı oyunda iken sürekli ekran donup kalıyor ve sistemi güç tuşundan kapatmam gerekiyor ne yapmam lazım bulamadım bir türlü ben sıkıldım 5500 işlemci 6650 XT Sapphire ekran kartım var oyundayım bir anda gidiyor 20 dakika içinde 3 4 kere olmuştur sürekli kapat aç kapat aç kafayı yedim sorunun çözümü hallediliyorsa yapacağım şimdidien teşekkürler.

Merhaba ben sürekli WattMan hatası alıyorum ve bu cidden çok can sıkmaya başladı oyunda iken sürekli ekran donup kalıyor ve sistemi güç tuşundan kapatmam gerekiyor ne yapmam lazım bulamadım bir türlü ben sıkıldım 5500 işlemci 6650 XT Sapphire ekran kartım var oyundayım bir anda gidiyor 20 dakika içinde 3 4 kere olmuştur sürekli kapat aç kapat aç kafayı yedim sorunun çözümü hallediliyorsa yapacağım şimdidien teşekkürler.
Bu, WattMan hatasının çözümü değildir. Sorununuz büyük ihtimalle PSU kaynaklı.

Geri
Yukarı