Sapphire Pulse RX 6600 XT basit overclock ayarları

Makaleler
42
Ekim ayında ilk overclock denememi yayımlamıştım. Aradan uzun süre geçince yeni sürücülerle ve ayarlarla tekrardan giriştim. Furmark'ta ve çeşitli oyunlarda hata, bozulma ve çökme olmadan getirdiğim son seviye bu şekilde.

Screenshot_8.jpg

Sürücü 22.4.2 ile stok ve overclocklu sonuçlar ise bu şekilde;

Furmark'ta 155 FPS'den 167 FPS'e çıktı. Yaklaşık %7,7 artış oldu.

Cyberpunk 2077 %10 artış;

cp77stock2-horz.jpg

God of War %12 artış;

God1-horz.jpg

Overwatch %10,5 artış;

Overwatch1-horz.jpg

Hocam birkaç sorum olacak izninizle.

1. PowerColor Red Devil gibi top modellerde bu seviyenin aşılabilmesi daha kolay mıdır?
  2. OC'de sıfır RPM kullanmak mantıklı mı?
  3. Maksimum fan hızı için 50 düşük değil mi?
  4. Minimum frekans hızıyla maksimum frekans hızı arasındaki değer sizce fazla değil mi?(kartı sürekli böyle kullanıyorsanız mantıklı)
  5. Kartı sadece oyunlarda mı OC ile kullanıyorsunuz?

@BalzonUrchin sıfır RPM boştayken fan döndürmüyor hani menüde kullanım sıfırlanıp sıcaklık düşer niye dönmeye devam etsin. 50'yi rastgele koydum pek yükselmedi ama tercihen 60-70 de yapılabilir. Üst modellerde evet binning durumuna göre daha iyi veya daha serin OC olabilir. Kartın stok kas gücü de yetiyor aslında çok nadiren OC ile kullanıyorum diyebilirim.

@BalzonUrchin sıfır RPM boştayken fan döndürmüyor hani menüde kullanım sıfırlanıp sıcaklık düşer niye dönmeye devam etsin. 50'yi rastgele koydum pek yükselmedi ama tercihen 60-70 de yapılabilir. Üst modellerde evet binning durumuna göre daha iyi veya daha serin OC olabilir. Kartın stok kas gücü de yetiyor aslında çok nadiren OC ile kullanıyorum diyebilirim.

Fanın sürekli kendini kapatıp tekrar açması durumunda fan ömrü azalmaz mı? Sıfır RPM limiti modele göre değişiklik gösterir mi? Benim kullandığım modelde boştayken 56-57 derecelere kadar çıkıp sabit kalıyor.

@BalzonUrchin hayır sağlamaz, devamlı dönmesinden daha iyidir. Modele göre değişiklik gösterebilir ama 50 altında genelde dönmez.

Konu için teşekkürler. Yakalamışken size soru sormak istiyorum. SE 224 XT siparişi verdim içinden çıkan macunu siz kullanmıştınız ve sonra MX 4'e geçmiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Evimde MX 4 2019 Edition mevcut Teknobiyotik'ten almıştım. Hangisinden daha iyi verim aldınız acaba sorabilir miyim? Bir de 2. fanı takmak ne kadar bir ısı düşüşüne sebep oldu çok gerekli mi onu da sormak istedim yeniden teşekkürler.

@kino Benim Fighter'da denesem sıcaklıkta epey artış olur mu acaba? Denemekten zarar gelmez gibi. Sen ne dersin?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı