Sapphire Pulse RX 5700 XT be vs Gigabyte RX 5700 XT Gaming

Cicikuşşs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba, dün İncehesap'tan Sapphire Pulse RX 5700XT be modelini aldım 3800 TL'ye ama aklımı karıştıran bir şey var. Bu modelde Sapphire maliyeti düşürmek amacıyla soğutma sisteminde değişiklikler yapmış ve 3 bakır soğutma yerine 2 bakır soğutma kullanmış. Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 3 fanlı modelini 4000 TL'ye bulabiliyorum. Acaba Sapphire'i iptal ederek Gigabyte mi satın alsam daha iyi olur?

Sosyal'de Sapphire karşı ilginç bir taşlama linçi var. Açıkçası bir aralar ekran kartlarını takip ettiğimde Sapphire'nin o kadar da kötü bir marka olmadığını işitmiştim tabi artık ne kadar doğru olduğu devamlı tartışılan bir husus.

Gigabyte ise genelde fiyat açısından uygun ancak ısınma problemleri yaşanan bir marka yinede bu işi hocalarıma bıraksam daha iyi olabilir.

Ne zaman kısmış bakır borulardan? Gigabyte daha iyi aradaki farkı vermeye hazırsanız Gigabyte alın.

Gigabyte tavsiye ederim ben. 1660 Super modelini kullanıyorum bahsedilen ısınma problemlerini vs. yaşamadım gayet stabil ve sıcaklık değerleri normal.

Sosyal'de Sapphire karşı ilginç bir taşlama linçi var. Açıkçası bir aralar ekran kartlarını takip ettiğimde Sapphire'nin o kadar da kötü bir marka olmadığını işitmiştim tabi artık ne kadar doğru olduğu devamlı tartışılan bir husus.

Gigabyte ise genelde fiyat açısından uygun ancak ısınma problemleri yaşanan bir marka yinede bu işi hocalarıma bıraksam daha iyi olabilir.
Sadece bir kişi linçliyor öbürleri de onu takip ediyor.

3 fanlı Windforce ve Gaming modelleri 60 65 hadi olsun 70 dereceyi geçmeyen kartlar. Ki 70 dereceyi de görmez ama neyse. Ses sorunu var sadece.

3 fanlı Windforce ve Gaming modelleri 60 65 hadi olsun 70 dereceyi geçmeyen kartlar. Ki 70 dereceyi de görmez ama neyse. Ses sorunu var sadece.
Genel gözlemime dayanarak söyledim sadece dostum. İlla verimli temiz çıkan kartlar olabilir ama bir MSİ değil mesela. Fiyat olarak ise normal bu durumları yaşanması şahsen. Isıyı dert etmeyen adam yapıştırır geçer zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı